iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 12. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
4014
zhlédnutí

Události, komentáře

Zatčení Miloslava Ransdorfa — Budoucnost Schengenu — Nový šéf GIBS? — (Ne) zapomenutá Ukrajina

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zatčení Miloslava Ransdorfa

  1:21 do playlistu

  Zatčení Miloslava Ransdorfa
  Europoslanec Miloslav Ransdorf byl zadržen švýcarskou policií. Jak upozornil týdeník Respekt, kriminalisté ho spolu se třemi občany Slovenska vyšetřují kvůli podezření z finančního podvodu. Údajně chtěli vyzvednout z účtu v curyšské bance 350 milionů eur – tedy asi 9,5 miliardy korun, neměli ale v pořádku doklady. Podle slovenských médií dělali tři muži, kteří Ransdorfa doprovázeli, v případu bílé koně. Co víme o kauze Miloslava Randsorfa? Jak může poškodit image Česka v Bruselu? Téma pro redaktorku týdeníku Respekt Janu Klímovou, předsedu KSČM Vojtěcha Filipa a europoslance za KDU-ČSL Pavla Svobodu.

 • Budoucnost Schengenu

  19:00 do playlistu

  Budoucnost Schengenu
  Ministři vnitra se v Bruselu dohodli na zavedení evropského registru údajů o pasažérech v letadlech. Probírala se i budoucnost Schengenu a jeho možná omezení. Podle některých médií sílí tlaky, aby ze společného prostoru odešlo Řecko. Spekuluje se i o znovuzavedení hraničních kontrol. Oficiálně zatím padl jiný bezpečnostní návrh. Francie a Německo chtějí posílit pravomoci evropské agentury Frontex. Mohla by při ochraně unijních hranic zasahovat tam, kde selžou členské státy. Jakou má budoucnost společný evropský prostor? Jaké jiné alternativy teď evropští politici probírají? A nevytratilo se celkově nadšení z myšlenky sjednocené Evropy? Zeptáme se 1. místopředsedy TOP 09 Marka Ženíška a předsedy Svobodných Petra Macha.

 • Stalo se
 • Nový šéf GIBS?

  36:07 do playlistu

  Nový šéf GIBS?
  Premiér Sobotka našel kandidáta na uvolněné křeslo šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů. Předchozí ředitel Ivan Bílek, rezignoval na začátku listopadu, poté co ho k tomu vyzývala řada politiků v souvislosti s nestandardním vyšetřováním takzvané olomoucké kauzy. Sám Bílek ale tvrdil, že politický tlak necítil, úřadu však nechtěl škodit. Teď ho má nahradit jeho náměstek Michal Murín. Návrh už podpořili poslanci sněmovního výboru pro bezpečnost, definitivně potvrdit ho musí vláda. Bude Murín mužem, který zajistí úřadu nestrannost a nezávislost, jak o tom přo Bílkově konci mluvil premiér Sobotka? Jaké problémy bude muset řešit nový šéf a funguje vůbec současný systém „policajta na policajty“? Probereme s předsedou stálé sněmovní komise pro kontrolu činnosti GIBS Václavem Klučkou /ČSSD/ a místopředsedou sněmovního výboru pro bezpečnost Josefem Zahradníčkem /KSČM/.

 • Stalo se
 • (Ne) zapomenutá Ukrajina

  50:18 do playlistu

  (Ne) zapomenutá Ukrajina
  Dva roky uběhly od kyjevského Euromajdanu. Happening proti odklonu tehdejšího prezidenta Janukovyče od Západu se pak zvrhl do krvavých zásahů policie, které následoval pád vlády, útěk prezidenta ze země a následná občanská válka spojená se zahraniční intervencí Ruska a anexí Krymu. Nezapomnělo se na Ukrajinu v současných problémech Evropy s uprchlickou krizí a terorismem. Neháže Západ Ukrajinu přes palubu výměnou za pomoc Ruska v boji proti Islámskému státu? Zeptáme se novináře Sergeje L. Lojka, který mimo jiné z první ruky zažil nejprudší boje o doněcké letiště.

Přehrát vše