iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 12. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
5756
zhlédnutí

Události, komentáře

Strach z migrace a Islámského státu — Klimatický summit v Paříži — Jihokorejská prezidentka v Česku — Vědecké ceny Česká hlava a Neuron

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Strach z migrace a Islámského státu

  1:27 do playlistu

  Strach z migrace a Islámského státu
  Příliv uprchlíků do Evropy v posledních týdnech zeslábl, v Evropě ale rostou obavy z dalších teroristických útoků. V Turecku dnes explodovala podomácku vyrobená bomba poblíž stanice metra. Jak se změní migrační proud v příštích měsících? Jak dopadne zápas proti islámským extrémistům? A jak se Evropa postaví k povinným kvótám pro uprchlíky? Zítra o nich jedná slovenská vláda. Otázky pro poslankyni Národní rady Slovenska Magdu Vašáryovou /SDKÚ-DS/ a českou poslankyni Zuzku-Bebarovou-Rujbrovou /KSČM/.

 • Stalo se
 • Klimatický summit v Paříži

  22:52 do playlistu

  Klimatický summit v Paříži
  V Paříži pokračuje za přísných bezpečnostních opatření konference OSN o změnách klimatu. Státníci z více než 150 zemí usilují o dosažení dohody, která by státy dovedla k postupnému snižování emisí skleníkových plynů. Na summitu promluvil také český premiér Bohuslav Sobotka. Podle něj jsou klimatické změny jednou z nejvýznamnějších hrozeb, které svět čelí a jsou částečně zodpovědné i za současnou migrační krizi. Co přinesl druhý den jednání v Paříži? Odpoví zpravodaj ČT ve Francii Petr Zavadil. Otázky spojené s klimatem probereme s Janem Hollanem z Centra výzkumu globální změn Akademie věd ČR.

 • Jihokorejská prezidentka v Česku

  38:29 do playlistu

  Jihokorejská prezidentka v Česku
  Do České republiky večer dorazila na čtyřdenní návštěvu prezidentka jihokorejské republiky Pak Kun-hje. Očekává se, že korejské firmy během její návštěvy oznámí další investice v Česku za několik miliard korun. Prezidentka se během své návštěvy zúčastní summitu zemí V4, setká se také s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Bohuslavem Sobotkou. V jakém stavu jsou vztahy obou zemí? A co přinese návštěva jihokorejské prezidentky? Zeptáme se Jany Hajzlerové, předsedkyně, Česko-korejská společnosti.

 • Stalo se
 • Vědecké ceny Česká hlava a Neuron

  50:03 do playlistu

  Vědecké ceny Česká hlava a Neuron
  Špičkoví čeští vědci dnes v Praze převzali dvě významná tuzemská ocenění. Překladatel a anglista Martin Hilský získal hlavní cenu projektu Česká hlava. Nadační fond Neuron večer ocenil pět vědců českého původu za přinos světové vědě. Je mezi nimi i zakladatel české dětské onkologie Josef Koutecký, který bude závěrečným hostem pořadu. Mají čeština a medicína něco společného a jak se změnila léčba dětí s nádory?

Přehrát vše