iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 11. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3379
zhlédnutí

Události, komentáře

Vylepšené důchodové spoření — Peníze ve zdravotnictví — Čínské ambice — Výročí VŘSR

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vylepšené důchodové spoření

  1:23 do playlistu

  Vylepšené důchodové spoření
  Třetí pilíř důchodového připojištění bude atraktivnější - poslanci schválili například vyšší daňové úlevy pro účastníky, ti navíc mohou začít střádat dřív a peníze si snadněji vybrat v průběhu spoření. I opozice změny v systému, ve kterém spoří na 5 milionů lidí, uvítala. Tvrdí ale, že neřeší základní problém - jak sehnat peníze na státní penze pro budoucí důchodce. Dnešní změny i další návrhy důchodové reformy probereme se zástupci Poslanecké sněmovny Jitkou Chalánkovou /TOP 09/ a Václavem Votavou /ČSSD/.

 • Stalo se
 • Peníze ve zdravotnictví

  25:11 do playlistu

  Peníze ve zdravotnictví
  Lékaři, lékárníci i zubaři rokují o situaci ve zdravotnictví – a na sjezdech v Praze, v Benešově a v Plzni se budou probírat především finance. Například nová úhradová vyhláška ministra zdravotnictví Němečka se profesním organizacím nelíbí a žádají pro víc peněz. Lékařský odborový klub dokonce ministrovi hrozí žalobou, protože prý nedodržuje dohodu, kterou s ním uzavřel jeho předchůdce Leoš Heger. Požadavky jednotlivých stran a pohled resortu probereme s Helenou Rögnerovou z Ministerstva zdravotnictví a zástupcem ambulantních specialistů Zorjanem Jojkem.

 • Čínské ambice

  36:43 do playlistu

  Čínské ambice
  Česko přehodnocuje vztahy s Asijskými velmocemi – včetně té největší – Číny. Rozdíly v politice v poslední době nejsou tolik na překážku a preferují se ekonomické zájmy. Problémy s vlastní ekonomikou ale na startu 13. pětiletky řeší i samotná Čína. Její současnou kondici a hrozby pro ekonomiku i politiku okomentuje bezpečnostní analytik a komentátor BBC World Michael Raska a sinoložka Olga Lomová.

 • Výročí VŘSR

  51:09 do playlistu

  Výročí VŘSR
  Před 98 lety, 6. listopadu se v Petrohradě rozběhla revoluce - do dějin pak vstoupila jako Velká říjnová socialistická. Bolševiky v Rusku tehdy vynesla k moci, kterou udrželi 70 let, během kterých svůj vliv rozšířili na celou šestinu světa. Výročí události, kterou dřív povinně a s velkou pompou slavili i lidé v ulicích Československa připomeneme s historikem Oldřichem Tůmou.

Přehrát vše