iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 11. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2613
zhlédnutí

Události, komentáře

Situace v uprchlických táborech — Konec šéfa GIBS — Pád ruského letadla — Žebrácká opera v H. Počernicích

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Situace v uprchlických táborech

  1:04 do playlistu

  Situace v uprchlických táborech
  Podmínky v českých zařízeních pro uprchlíky jsou špatné a nedůstojné - to tvrdila ombudsmanka Anna Šabatová. A sklidila bouřlivou reakci – podle zaměstnanců je neobjektivní, vyvrátit její slova se snaží taky ministerstvo vnitra, které areály spravuje a přesvědčit o tom chce i delegaci z Evropy. My se na názor a zkušenosti z tuzemských uprchlických center zeptáme exministryně spravedlnosti Heleny Válkové, Ondřeje Valy z kanceláře ombudsmanky a ředitele Think-tanku Evropské hodnoty Radko Hokovského. O podmínkách migrantů v Chorvatsku také poreferuje náš zahraniční zpravodaj David Miřejovský.

 • Stalo se
 • Konec šéfa GIBS

  29:08 do playlistu

  Konec šéfa GIBS
  Odcházející šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivan Bílek vysvětloval svůj pohled fungování úřadu speciální sněmovní komisi. Politický tlak prý necítil, úřadu ale nechtěl škodit. O tom, že seděl na horkém křesle, ale svědčí i fakt, že premiér Sobotka nechává vypracovat právní analýzu pro výběr Bílkova nástupce. Prý má zajistit to, aby se našel nestranný a nezávislý inspektor. Kdo připadá v úvahu, jaké problémy bude muset řešit a funguje současný „policajt na policajty“? Další téma pro poslankyni a exministryni spravedlnosti Helenu Válkovou.

 • Pád ruského letadla

  40:46 do playlistu

  Pád ruského letadla
  Vyšetřování pádu letu KGL-9268 na Sinaji pokračují, inspektoři začali analyzovat záznamy z černých skříněk. Nové důkazy ale přišly i z druhého konce světa americký satelit prý zaznamenal nad Sinajským oloostrovem v době zřícení letadla tepelnou stopu. Jestli ji způsobil výbuch na palubě, závada motoru či požár ale není jasné. My dosavadní poznatky vyšetřovatelů i možné scénáře nedělní tragédie probereme se zbrojním analytikem Jaroslavem Štefcem a odborníkem na letectví Milanem Cvrkalem.

 • Stalo se
 • Žebrácká opera v H. Počernicích

  51:53 do playlistu

  Žebrácká opera v H. Počernicích
  Před 40 lety se v pražských Horních Počernicích poprvé hrála Žebrácká opera Václava Havla – tehdy autora na černé listině. Po premiéře měli problémy nejen herci a autoři představení, ale i diváci. Na výročí teď vzpomíná nová kniha Gauneři z Horních Počernic, ale i tehdejší režisér hry. Andrej krob, který ji na východě Prahy opět nastudoval přijde i k nám do studia.

Přehrát vše