iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 11. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
2320
zhlédnutí

Události, komentáře

Další peníze na migrační krizi — Oslavy výročí narození Karla IV. — Ivan Bílek odchází z čela GIBS — Nebezpečné sucho

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Další peníze na migrační krizi

  0:58 do playlistu

  Další peníze na migrační krizi
  Česko ještě letos pošle 105 milionů korun na pomoc zemím, které jsou nejvíc postižené migrační krizí. Dalších skoro 70 milionů uvolní příští rok. Rozhodla o tom vláda a schválila taky vyslání 20 policistů a 50 vojáků do Slovinska. Odpovídá česká pomoc velikosti problému? A co dalšího by měla vláda dělat? Zeptáme se předsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Benešíka /KDU-ČSL/ a předsedy sněmovního zahraničního výboru, exministra zahraničí Karla Schwarzenberga /TOP 09/.

 • Stalo se
 • Oslavy výročí narození Karla IV.

  24:07 do playlistu

  Oslavy výročí narození Karla IV.
  Plánované národní oslavy 700. výročí narození Karla IV. zřejmě nebudou tak velkolepé, jak se původně myslelo. Seznam akcí za 250 milionů nejdřív seškrtal ministr kultury na 192 milionů, vláda pak limit nastavila na 90 milionů. Jak Česko uctí významného panovníka a „otce vlasti“? Otázka pro ministra kultury Daniela Hermana /KDU-ČSL/.

 • Ivan Bílek odchází z čela GIBS

  32:53 do playlistu

  Ivan Bílek odchází z čela GIBS
  Ivan Bílek končí v čele Generální inspekce bezpečnostních sborů. Muž, kterého část politiků kritizovala kvůli olomoucké kauze, požádal o propuštění ze služebního poměru. Jeho rozhodnutí oznámil premiér Bohuslav Sobotka. Pozadí kauzy vysvětlí redaktor ČT Jiří Hynek.

 • Stalo se
 • Nebezpečné sucho

  41:52 do playlistu

  Nebezpečné sucho
  Česku chybí krizový plán pro případ sucha, který by například umožnil regulovat odběry vody a stanovoval pravomoci úřadů. Podle účastníků dnešního semináře k problematice sucha a pitné vody, který se konal v Senátu, je taky potřeba vytvářet nové náhradní zdroje vody. Hrozí Česku sucho? Jak se na něj vláda připraví? A bude zdražovat pitná voda? Otázky pro ministra životního prostředí Richarda Brabce /ANO/ a výkonného ředitele Svazu měst a obcí ČR Dana Jiránka /ODS/.

Přehrát vše

Související