iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 10. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2848
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o státní rozpočet — Česko a Evropa proti korupci — Exkluzivní rozhovor

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o státní rozpočet

  1:12 do playlistu

  Spor o státní rozpočet
  Poslanci schválili základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Počítá s vládou navrhovaným deficitem 70 miliard, o 30 méně než letos. Podle opozice by ale rozdíl mezi příjmy a výdaji měl být v době hospodářského růstu mnohem nižší. Podle premiéra výdaje podporují ekonomiku, zaměstnanost a investice. Je rozpočet se 70miliardovým schodkem odpovídající? Nebo se Česko zbytečně zadlužuje? A hrozí zvyšování daní? Otázky pro 1. místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska a předsedu hospodářského výboru sněmovny Ivana Pilného /ANO/.

 • Stalo se
 • Česko a Evropa proti korupci

  22:47 do playlistu

  Česko a Evropa proti korupci
  O účinném boji s korupcí i ochraně takzvaných whistleblowerů, tedy oznamovatelů podplácení, už druhým dnem debatovali delegáti na mezinárodní konferenci ke korupci v Praze. Podle ministra financí v Česku chybí klíčová legislativa. Míru korupce by mohl snížit třeba zákon o registru smluv - ten dnes ke schválení doporučil senátní ústavně-právní výbor. Jak závažný problém je v Česku korupce? Mají šanci nekalé praktiky změnit už schválené nebo chystané koaliční zákony? A co ochrana tzv. whistleblowerů? Odpoví senátor Libor Michálek /nestr. za KDU, SZ, Piráti/, senátor Jiří Oberfalzer /ODS/ a náměstek ministra financí pro majetek státu Ondřej Záborský. Trendy v boji proti korupci a praní špinavých peněz rozebere Ivan Koedjikov, vedoucí odboru boje proti trestné činnosti, Rada Evropy.

 • Exkluzivní rozhovor

  45:02 do playlistu

  Exkluzivní rozhovor
  Východní Evropa si zadělává na problém. Tím, jak se chová v rámci migrační krize, znovu objevuje v západních zemích překonané stereotypy. Tak zní názor estonského prezidenta Toomase Hendrika Ilvese. Nejen o migraci s ním mluvil Lukáš Dolanský.

Přehrát vše