iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 9. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2574
zhlédnutí

Události, komentáře

Zemědělský protest — Obchody s Čínou — Sbližování s Íránem? — Uprchlická krize

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zemědělský protest

  0:11 do playlistu

  Zemědělský protest
  Tisíce zemědělců protestovaly v Bruselu proti zrušení kvót na mléko, které vedlo v některých zemích k poklesu jeho cen. Producenti žádají spuštění krizového programu. Jsou totiž nuceni prodávat mléko pod náklady a bojí se, že budou muset vybíjet stáda. Evropská komise vzkázala, že o jejich situaci ví a chystá pomoc. O co se vlastně konkrétně hraje? Ustoupí Unie tlaku zemědělců a zaplatí to spotřebitel? Diskutovat budou ministr zemědělství Marian Jurečka /KDU-ČSL/ a prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman.

 • Stalo se
 • Obchody s Čínou

  19:15 do playlistu

  Obchody s Čínou
  Zhruba 10 miliard korun přijde podle prezidenta Zemana do Česka z Číny v rámci první investiční vlny. Finanční a energetická skupina CEFT ze Šanghaje převezme podíl ve společnostech Travel Service a Pivovary Lobkowicz. Kromě toho koupila i fotbalový klub Slavia a také významné nemovitosti v Praze. Probereme s ekonomem Michalem Mejstříkem.

 • Stalo se
 • Sbližování s Íránem?

  29:34 do playlistu

  Sbližování s Íránem?
  Pokud máme najít politické řešení konfliktů na Blízkém východě, musíme spolupracovat a Írán musí být součástí tohoto řešení – prohlásil dnes český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek po svém jednání s íránským prezidentem Hasanem Rúháním. Politici na schůzce mluvili hlavně o situaci v regionu, o terorismu, aktivitách Islámského státu, utečenecké krizi, ale také o restartu diplomatických a ekonomických vztahů Íránu a Česka. Právě Írán by proto podle něj mohl při hledání východiska v Sýrii sehrát klíčovou úlohu. Téma pro arabistu, islamologa Bronislava Ostřanského a ekonoma, arabistu Jiřího Weigla.

 • Uprchlická krize

  41:10 do playlistu

  Uprchlická krize
  Evropská komise má ve středu představit nový plán na rozdělení dalších sto dvaceti tisíc běženců. Česko by se mělo ujmout tří až pěti tisíc z nich. Praha i Bratislava se ale dál staví proti povinnému poskytování azylu. Pomáhat chtějí na základě dobrovolnosti. Velká Británie ústy premiéra Camerona nabízí, že se ujme až dvaceti tisíc lidí. A německá kancléřka Merkelová znovu apelovala na solidaritu všech evropských zemí. Do Německa se spojíme se zpravodajem ČT Martinem Jonášem. Hosty budou arabista, islamolog Bronislav Ostřanský a ekonom, arabista Jiří Weigl, s kterými probereme mimo jiné petici Václava Klause proto migrantům.

Přehrát vše