iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 8. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
2945
zhlédnutí

Události, komentáře

Vydání Dahlgrena — Uprchlická krize — Bank of China v Česku — Český přístav v Hamburku

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vydání Dahlgrena

  0:10 do playlistu

  Vydání Dahlgrena
  Američan Kevin Dahlgren – obviněný ze čtyřnásobné vraždy – je v Česku. Policisti si ho v poledne převzali na ruzyňském letišti a převezli do Brna. Je to vůbec poprvé, kdy Spojené státy vydaly svého občana české justici. Budou za to něco chtít? Do Washingtonu se spojíme se zpravodajem ČT Martinem Řezníčkem. Hosty budou vedoucí katedry evropského práva, proděkan PF UK Michal Tomášek a europoslanec, bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil /nestr. za TOP 09 a STAN/.

 • Stalo se
 • Uprchlická krize

  25:49 do playlistu

  Uprchlická krize
  Maďarská policie umožnila běžencům ze Sýrie nasednout do vlaku směřujícího do Rakouska a Německa, přestože neměli potřebné doklady. Situace na nádražích v Budapešti už totiž byla neúnosná. Rakousko ale na hranici soupravu zastavilo a odmítalo migranty vpustit na své území. K migrační krizi se dnes vyjádřil i prezident Zeman – prý se bude dál zhoršovat kvůli prohlubující se destabilizaci některých států. Signatáři vědecké výzvy proti xenofobii a nenávisti by si pak podle něj měli sami vzít domů uprchlíka. A slovenský premiér Fico už včera znovu obhajoval zdrženlivý přístup svého kabinetu k přijímání uprchlíků na Slovensku. Postoj Česka a Slovenska k migrační vlně okomentují analytik Hospodářských novin Václav Dolejší a šéfredaktor Denníku N Matúš Kostolný.

 • Stalo se
 • Bank of China v Česku

  39:55 do playlistu

  Bank of China v Česku
  V Česku se do konce roku otevře první pobočka jedné z největších čínských státních bank – Bank of China. Prezident Miloš Zeman se při té příležitosti na Hradě sešel s jejím vedením. Podle něj pomůže do země přilákat čínské investory. Probereme s bývalým ministrem financí, bývalým viceprezidentem Evropské investiční banky Ivanem Filipem.

 • Český přístav v Hamburku

  48:16 do playlistu

  Český přístav v Hamburku
  Kandidatura Hamburku na pořádání olympiády v roce 2024 komplikuje plány na modernizaci českého přístavu. Ten by se totiž měl ocitnout uprostřed budoucích sportovišť. Česko proto jedná s městem o náhradní lokalitě. Téma pro kapitána dálné plavby Jindřicha Vodičku.

Přehrát vše

Související