iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 8. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
4078
zhlédnutí

Události, komentáře

Výbuch v Bangkoku — Výzva vědců proti xenofobii — Rozšíření pravomocí NKÚ? — Kauza Česká pošta — Putin na Krymu

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výbuch v Bangkoku

  0:37 do playlistu

  Výbuch v Bangkoku
  Nejméně šestnáct lidí nepřežilo výbuch v hinduistickém chrámu v Bangkoku. Mezi mrtvými jsou minimálně čtyři cizinci – česká ambasáda nemá informace, že by mezi nimi byli Češi. Desítky lidí se zranily. Víc řekne redaktorka zahraniční redakce ČT Kateřina Procházková.

 • Výzva vědců proti xenofobii

  8:21 do playlistu

  Výzva vědců proti xenofobii
  Vědci proti strachu a lhostejnosti. Název petice, kterou na internetu zveřejnili čeští badatelé a další pracovníci akademických institucí. Vadí jim nárůst xenofobních nálad ve společnosti a podepsalo se jich více než sedm set. Jaký význam má, že české elity podepisují petice za uprchlíky? Mohou tím skutečně něco změnit? Zeptáme se dvou ze signatářů – filosofa, vysokoškolského pedagoga Jana Sokola a sémiotika, vysokoškolského pedagoga Josefa Šlerky.

 • Stalo se
 • Rozšíření pravomocí NKÚ?

  32:08 do playlistu

  Rozšíření pravomocí NKÚ?
  Vláda by v tomto týdnu mohla řešit posílení pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu. Ten dnes kritizoval skutečnost, že podle dosavadních pravidel nemohl zkontrolovat třeba prodloužení metra linky A – jednu z nejdražších staveb poslední doby. Možnosti rozšíření pravomocí kontrolního úřadu probereme s předsedou kontrolního výboru sněmovny Vladimírem Koníčkem /KSČM/.

 • Kauza Česká pošta

  39:23 do playlistu

  Kauza Česká pošta
  Jeden z aktérů kauzy kolem České pošty Kamil Choc pozastavil své členství v ČSSD. Choc údajně podnikateli Lukáši Čadkovi nabízel, že vyřeší jeho soudní spor s poštou za tři miliony. A podle Nadačního fondu proti korupci chtěl Choc po podnikateli peníze i pro Milana Chovance. Ministr vnitra kauzu označil za pokus o diskreditaci a požádal kvůli tomu o svolání předsednictva Bezpečnostní rady státu. Okomentuje Vojtěch Blažek z Hospodářských novin.

 • Stalo se
 • Putin na Krymu

  52:02 do playlistu

  Putin na Krymu
  Impulsem k oživení uvadajícího turistického ruchu na Krymu měla být dnešní návštěva ruského prezidenta Vladimira Putina. Kyjev ji tvrdě odsoudil. Na východní Ukrajině se mezitím dál střílí. Jen za posledních čtyřiadvacet hodin zemřeli nejmíň čtyři lidé, dalších 13 je zraněných. Spojíme se s zpravodajem ČT Josefem Pazderkou.

Přehrát vše

Související