iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 8. 2015
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3140
zhlédnutí

Události, komentáře

Požár v chemičce — Spory na pražském magistrátu — Dočká se Česko rychlovlaků? — Církev a sexuální menšiny

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Požár v chemičce

  0:09 do playlistu

  Požár v chemičce
  Výbuch a následný požár zasáhl ráno litvínovskou chemičku. Policie nechala areál i jeho okolí vyklidit a evakuovala přes tisícovku lidí. Pět lidí se při explozi zranilo. Toxické látky ale podle vyjádření společnosti do vzduchu nedostaly. Jak se na dnešní havárii dívají místní starostové? Jak funguje informovanost a jak bezpečné je bydlet pár kilometrů od chemického závodu? Na místo se spojíme s redaktorkou Renatou Myslíkovou. Hosty budou starostka Litvínova Kamila Bláhová /ANO/ a starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt /SZ/.

 • Exploze v čínské továrně
 • Stalo se
 • Spory na pražském magistrátu

  24:01 do playlistu

  Spory na pražském magistrátu
  Zastupitelé České pirátské strany obvinili primátorku Prahy Adrianu Krnáčovou, že lhala o pražských stavebních předpisech. Krnáčová řekla, že nový návrh připravil její sekretariát. Metadata dokumentů ale podle Pirátů ukazují, že byly vytvořené mimo magistrát. Okomentuje novinář Týdne David Jareš.

 • Dočká se Česko rychlovlaků?

  36:29 do playlistu

  Dočká se Česko rychlovlaků?
  Navýšení rozpočtu pro příští rok o dvě miliardy si u šéfa státní kasy vyjednal ministr dopravy Dan Ťok. Půjdou hlavně na výstavbu nových úseků dálnic, poslouží ale i na rozšiřování železnice. Vysokorychlostní vlakové koridory by měly prozatím přijít na desítky milionů korun. Dočká se tedy Česko konečně rychlovlaků? Téma pro editora Želpage.cz Juraje Kováče.

 • Stalo se
 • Církev a sexuální menšiny

  45:09 do playlistu

  Církev a sexuální menšiny
  V Praze pokračuje festival sexuálních menšin Prague Pride. Jednou z nejočekávanějších akcí festivalu byla včerejší přednáška o šikaně lidí v církvi. Mimo jiné proto, že kardinál Dominik Duka zakázal její konání v Akademické farnosti. Americká jeptiška Jeannine Gramick tak nakonec přednášela ve Velké aule Filozofické fakulty. Spolu s publicistou a sociologem Janem Jandourkem bude hostem v závěru pořadu.

Přehrát vše

Související