iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 7. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2883
zhlédnutí

Události, komentáře

Řecko před klíčovým hlasováním — Bič na obchodní řetězce? — Čechů se rodí stále méně

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Řecko před klíčovým hlasováním

  0:10 do playlistu

  Řecko před klíčovým hlasováním
  V řeckém parlamentu se diskutuje o reformách, které jsou podmínkou pro novou finanční pomoc od eurozóny. Proti tvrdým úsporám, které dolehnou především na podnikatele a důchodce, protestují stovky státních zaměstnanců v ulicích Atén – celodenní stávku vyhlásily jejich odbory. Evropská komise mezitím dál přemýšlí, jak řešit okamžité potřeby Řeků - chce jim na příští dva týdny půjčit sedm miliard eur. I přes odpor Česka nebo Velké Británie. Projdou reformy řeckým parlamentem? A pokud ano, jaký bude dopad na Tsiprasovu vládu? Má premiér dost spojenců k tomu, aby zemi dokázal vládnout? Téma okomentuje Josef Šíma, rektor Vysoké školy Cevro Institut a Giorgos Christides, dopisovatel německého Spiegelu a britské BBC.

 • Rath dokončil závěrečnou řeč
 • Stalo se
 • Bič na obchodní řetězce?

  31:54 do playlistu

  Bič na obchodní řetězce?
  Novela zákona o významné tržní síle má ve sněmovně většinovou podporu. Dopoledne o ní diskutovaly zemědělský a hospodářský výbor. Řada poslanců chce ještě předložit pozměňovací návrhy. Předloha má lépe chránit dodavatele před nekalými praktikami obchodních řetězců. Podle obchodníků ale může zdražit potraviny. Zajistí předloha férové jednání řetězců, anebo situaci dodavatelům a obchodníkům zbytečně zkomplikuje? Nenahradí tuzemské dodavatele zahraniční, na které se novela nevztahuje? A jak se odrazí v cenách potravin? Odpoví místopředsedkyně senátního výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Veronika Vrecionová /ODS/, poslankyně Margita Balaštíková /ANO/ a místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Hynek Brom.

 • Čechů se rodí stále méně

  51:44 do playlistu

  Čechů se rodí stále méně
  Úmrtnost dětí i matek při porodu dál klesá – podle nových čísel Ministerstva zdravotnictví jde o jednoho novorozence z tisíce. Česko se tak společně se Skandinávií řadí ke světové špičce. Populace ale dál výrazně stárne a klesá i plodnost žen. Jaká budoucnost čeká Česko? Podaří se zastavit vymírání populace? A jak do zasáhnou přistěhovalci? Otázky pro Tomáše Fialu z katedry demografie VŠE v Praze.

Přehrát vše

Související