iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 7. 2015
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2679
zhlédnutí

Události, komentáře

Dohoda o íránském jádru — Sonda New Horizons — Dostavba D1 — Vliv evropské krize na „české“ euro

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dohoda o íránském jádru

  0:34 do playlistu

  Dohoda o íránském jádru
  Historický průlom v jednáních o íránském jádru. Světové mocnosti dosáhly po devíti letech dohody s Teheránem. Západ odvolá sankce výměnou za to, že Íránci svůj nukleární program omezí a nebudou vyrábět jadernou zbraň. Americká vláda mluví o maximu možného – kritici naopak o chybě. Téma pro odborníka na jaderné zbraně z Katedry mezinárodních vztahů FSV UK Vlastislava Břízu, místopředsedu poslaneckého klubu TOP 09 Františka Laudáta a předsedu KSČM Vojtěcha Filipa.

 • Sonda New Horizons

  21:04 do playlistu

  Sonda New Horizons
  Další milník ve výzkumu vesmíru. Sonda New Horizons po poledni těsně prolétla kolem Pluta. Fotografuje ho a měří složení miniaturní planetky, kterou až dosud žádný vyslanec ze Země nezkoumal zblízka. Probereme s ředitelem České kosmické kanceláře Janem Kolářem.

 • Dostavba D1

  26:36 do playlistu

  Dostavba D1
  Začala dostavba dálnice D1, konkrétně budování čtrnáctikilometrového úseku mezi Lipníkem nad Bečvou a Přerovem. Stát bude skoro tři miliardy korun. Na začátek stavby čekali místní lidé i řidiči víc než 15 let. Pro zbývající úsek Přerov – Říkovice se ale ještě nepodařilo vykoupit potřebné pozemky. Proč? Kdy bude dálnice dostavěna? A jak to bude s tendrem na mýtný systém? Hosty budou ministr dopravy Dan Ťok /nestr. za ANO/ a primátor Přerova Vladimír Puchalský /nestr. za SPP/.

 • Vliv evropské krize na „české“ euro

  38:10 do playlistu

  Vliv evropské krize na „české“ euro
  Už zítra musí řecká vláda začít schvalovat první reformy. Bez nich se nedostane k finanční pomoci, na které se v pondělí předběžně dohodla se zástupci eurozóny. Jak se řecká krize podepsala na českých plánech na zavedení eura? Vyplatí se vstupovat do spolku, který odhalil své slabiny? Probereme s politologem, rektorem Akadémie médií Eduardem Chmelárem, předsedou Strany zdravého rozumu Petrem Hannigem a národním koordinátorem pro zavedení eura v ČR Oldřichem Dědkem.  

Přehrát vše