iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 7. 2015
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3411
zhlédnutí

Události, komentáře

Dohoda s Řeckem — Schválené referendum — Připomínka Srebrenického masakru

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dohoda s Řeckem

  0:09 do playlistu

  Dohoda s Řeckem
  Uplynulá noc přinesla zásadní průlom v řecké krizi. Eurozóna se s Řeckem dohodla na podmínkách v pořadí třetího záchranného balíku. Jeho hodnota by měla být 86 miliard eur. Podmínkou ale je, že reformy schválí v dalších dnech řecký parlament. Až potom se sejdou národní parlamenty a evropské instituce. Andrej Babiš už prohlásil, že Česko odmítá garantovat případnou půjčku Řecku a zemi neposkytne ani žádnou přímou půjčku. Kdo je vítěz a poražený nočního eurosummitu? A kdo to všechno zaplatí? Hosty budou ekonom Petr Zahradník, místopředseda rozpočtového výboru sněmovny Jan Volný /ANO/ a šéf poradců premiéra Vladimír Špidla /ČSSD/.

 • Soud s Davidem Rathem
 • Stalo se
 • Schválené referendum

  30:48 do playlistu

  Schválené referendum
  Vládou prošel návrh ústavního zákona o celostátním referendu. Vyhlásí se, pokud o něj v petici projeví zájem aspoň čtvrt milionu lidí. Všelidové hlasování má ale mít řadu omezení. Hlasovat se nemůže například o rozpočtu nebo daních. Sněmovna novelu musí schválit třípětinovou většinou a potřeba tak budou i hlasy opozice. Téma pro ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, předsedu Legislativní rady vlády Jiřího Dienstbiera /ČSSD/ a místopředsedu ODS Martina Novotného.

 • Připomínka Srebrenického masakru

  42:38 do playlistu

  Připomínka Srebrenického masakru
  Srebrenica si v sobotu připomněla 20. výročí masakru osmi tisíc muslimských mužů a chlapců. Události ze sklonku války v roce 1995 vzbuzují dodnes mimořádně silné emoce. Srbský premiér Vučič musel předčasně opustit sobotní pietu, protože na něj lidé házeli kameny. Probereme s místopředsedou Sdružení válečných veteránů ČR Ladislavem Sornasem, balkanologem Richardem Stojarem a někdejší obyvatelkou Bosny a Hercegoviny Jasenkou Medenčevič.

Přehrát vše