iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 6. 2015
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
3046
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o dávky na bydlení — Hradní schůzka o zahraniční politice — Majetek kancléře Mynáře — Řecká krize

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o dávky na bydlení

  0:05 do playlistu

  Spor o dávky na bydlení
  Obrat v přístupu ministerstva vnitra k vyplácení sociálních dávek na bydlení. Až do včerejška platilo, že jednotlivé obce mohou samy rozhodnout, jestli konkrétní člověk dávku dostane. Dnes ale ministr Chovanec řekl, že konečné rozhodnutí je na Úřadu práce, který se názorem radnice nemusí řídit. Radnice to berou jako omezení svého vlivu. Mají pravdu? A jak by tedy měl vypadat nový zákon, který nepřipustí dvojí výklad? Diskutovat budou náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) a zastupitelka Moravskoslezského kraje Liana Janáčková (NEZ.).

 • Stalo se
 • Hradní schůzka o zahraniční politice

  18:21 do playlistu

  Hradní schůzka o zahraniční politice
  Otázky zahraniční politiky řeší na Hradě nejvyšší ústavní činitelé. Schůzka má sjednotit postoj prezidenta, vlády i obou komor Parlamentu. Mezi hlavní témata patří uprchlíci a ekonomická diplomacie. Téma probereme s předsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD) a ředitelem zahraničního odboru prezidentské kanceláře Hynkem Kmoníčkem.

 • Majetek kancléře Mynáře

  33:36 do playlistu

  Majetek kancléře Mynáře
  Hradní kancléř Vratislav Mynář přinesl do sněmovny své majetkové přiznání. Odevzdal ho do rukou poslankyně klubu TOP 09 a Starostů Věry Kovářové. Politička k tomu blízkého spolupracovníka prezidenta vyzvala minulý týden. Z přiznání za rok 2013 ale podle Kovářové není jasné, s jakým majetkem Mynář do funkce nastupoval. Pozvání přijali poslankyně Věra Kovářová (TOP 09/STAN) a Libor Kyncl z Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

 • Stalo se
 • Řecká krize

  49:55 do playlistu

  Řecká krize
  Ústupky Atén v jednání s mezinárodními věřiteli se nelíbí řeckým zákonodárcům. Místopředseda tamního parlamentu a člen vládní strany SYRIZA Alexis Mitropulos upozornil na to, že by s jejich schvalováním mohl být problém. Chystaná opatření se podle něj neshodují s principy levice. Závěrečné téma probereme s ekonomem Janem Švejnarem.

Přehrát vše

Související