iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 6. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3312
zhlédnutí

Události, komentáře

Hrozba MERS v Praze — Evropa řeší uprchlíky — Evidence tržeb rozdělila podnikatele — Další Bush v boji o prezidentský post

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hrozba MERS v Praze

  0:09 do playlistu

  Hrozba MERS v Praze
  Pražská nemocnice na Bulovce přijala prvního pacienta v Česku s podezřením na nákazu koronavirem MERS. Muž se na lékaře obrátil kvůli rýmě a zvýšené teplotě po svém návratu z Jižní Korey. Tam nákaza zabila už 19 lidí. Výsledky laboratorních testů by měly hotové nejpozději zítra dopoledne. Propukla přehnaná hysterie, nebo je skutečný důvod k obavám? Jaká opatření přijme Česko? A jak moc je globální civilizace ohrožena globálními viry? Zeptáme se infekcionisty Ladislava Machaly z Infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce.

 • Evropa řeší uprchlíky

  8:53 do playlistu

  Evropa řeší uprchlíky
  Evropští ministři vnitra se v Lucemburku na zavedení povinných kvót k přerozdělení uprchlíků nedohodli. Vášnivá debata politických špiček se odehrává za situace, kdy tisíce dalších přijíždějí k jižním břehům kontinentu. K uzavření dohody nepomáhají ani výhrůžky Itálie, že běženci dostanou krátkodobá víza, aby mohli do dalších evropských zemí. Krize dnes rezonovala i na české politické scéně. Opoziční TOP 09, ODS a hnutí Úsvit kvůli ní chtějí svolat mimořádnou schůzi sněmovny. Jak trvající neshody komplikují situaci? Co se stane, když Česko uprchlíky nepřijme? A jak pomoci středomořským státům? Otázky pro bruselského zpravodaje ČT Bohumila Vostala, státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu a italského publicistu Andrease Pieralliho.

 • Evidence tržeb rozdělila podnikatele

  25:17 do playlistu

  Evidence tržeb rozdělila podnikatele
  Začala rozhodující schůze sněmovny, na které chce vláda mimo jiné prosadit elektronickou evidenci tržeb. V dolní komoře to zákon nebude mít jednoduché, opozice plánuje obstrukce, kterými chce jeho projednávání úplně zablokovat. Vláda naopak téma považuje za prioritu. Inspirovala se v Chorvatsku a právě s tamním ministrem financí Borisem Lalovacem v exkluzivním rozhovoru mluvil Daniel Takáč. Své názory na zavedení elektronické evidence tržeb doplní v duelu předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček a předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek.

 • Stalo se
 • Další Bush v boji o prezidentský post

  46:06 do playlistu

  Další Bush v boji o prezidentský post
  Bývalý guvernér Floridy Jeb Bush oficiálně oznámil, že bude kandidovat na prezidenta Spojených států. Pokud uspěje, zasedne jako třetí Bush v pořadí v Bílém domě. V Republikánské straně bude soupeřit s deseti rivaly. Politické klany, které hýbou americkou politikou, okomentují dva Američané žijící v Česku: mediální konzultant Brady Clough a komentátor Fleet Sheet Erik Best. A doplní i náhled na českou realitu.

Přehrát vše

Související