iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 3. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

10 hlasů
6750
zhlédnutí

Události, komentáře

Bitva v Úsvitu — Zveřejňování smluv — Havárie Airbusu A320

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bitva v Úsvitu

  0:07 do playlistu

  Bitva v Úsvitu
  Tomio Okamura, předseda hnutí Úsvit, už není členem poslaneckého klubu hnutí Úsvit. Společně s Radimem Fialou ho vyloučili ostatní členové klubu. Část poslanců mezitím pokračuje v zakládání zcela nové strany – Úsvit podle nich není demokratický. Obě křídla hnutí se pak nyní obviňují z utrácení nebo dokonce vyvádění peněz z Úsvitu. Pozvání do studia přijali zástupci obou znesvářených stran – předseda hnutí Tomio Okamura a předseda poslaneckého klubu Marek Černoch. Komentář přidají také Petr Honzejk z Hospodářských novin a reportér ČT Jan Moláček.

 • Stalo se
 • Zveřejňování smluv

  36:12 do playlistu

  Zveřejňování smluv
  Úřady a instituce možná budou zveřejňovat smlouvy nad 50 tisíc korun i zpětně. Koalice totiž projedná návrh Andreje Babiše na změnu zákona o registru smluv. Ten se inspiroval u vlastního resortu. Ministerstvo financí od poloviny ledna zveřejňuje na internetu údaje o svých provozních nákladech, fakturách, státních dotacích nebo uzavřených fakturách – a to od současnosti až po rok 1992. K tématu se vyjádří náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht a místopředsedkyně TOP 09 poslankyně Helena Langšádlová.

 • Stalo se
 • Havárie Airbusu A320

  51:10 do playlistu

  Havárie Airbusu A320
  Záchranáři už našli jednu z černých skříněk zříceného letounu německých aerolinek Germanwings. Úřady také potvrdily, že pád nepřežil nikdo ze 150-ti cestujících. Stroj nejprve 8 minut vytrvale klesal a následně se zřítil do těžko přístupného terénu a roztříštil se o skály. Piloti přitom nevyslali nouzový signál. Hlavní událost dnešního dne okomentují kapitán letadel Airbus A320 Karel Mündel a zpravodajové ČT ve Francii a Německu – Petr Zavadil a Bohumil Vostal.

Přehrát vše