iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 1. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3540
zhlédnutí

Události, komentáře

Výměna ve vedení NS — Prokazování původu majetku — Ustoupí vesnice těžbě uhlí? — Boje na Ukrajině

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výměna ve vedení NS

  0:09 do playlistu

  Výměna ve vedení NS
  Pavel Šámal je novým šéfem Nejvyššího soudu – na Pražském hradě ho jmenoval prezident Miloš Zeman. Autor nového trestního zákoníku střídá v čele instituce Ivu Brožovou. Co stojí za změnami ve vedení Nejvyššího soudu? A opravdu jde o komplot části justice a Hradu, jak tvrdí bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek? Do studia přijde ministryně spravedlnosti Helena Válková /nestr. za ANO/

 • Stalo se
 • Prokazování původu majetku

  18:11 do playlistu

  Prokazování původu majetku
  I víc než tři roky zpětně by mohly finanční úřady kontrolovat majetková přiznání. Vyplynulo to z dnešního jednání Rady vlády pro boj s korupcí, která projednávala novelu o prokazování původu majetku. Opravdu zákon pomůže v potírání korupce? Probereme s ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, předsedou Legislativní rady vlády Jiřím Dienstbierem /ČSSD/, ekonomickým expertem ODS Janem Skopečkem a daňovým poradcem Janem Kotalou.

 • Ustoupí vesnice těžbě uhlí?

  35:08 do playlistu

  Ustoupí vesnice těžbě uhlí?
  Až pětina Horního Jiřetína by mohla padnout kvůli obnovení těžby hnědého uhlí – počítají s tím dva ze čtyř návrhů ministerstva průmyslu. Pro obec je to nepřijatelné, naopak odboráři podporují úplné prolomení limitů. Diskutovat budou předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula a starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt /SZ/.

 • Stalo se
 • Boje na Ukrajině

  51:57 do playlistu

  Boje na Ukrajině
  Další zlom v ukrajinské krizi – armáda musela ustoupit ofenzivě rebelů a stáhla se z doněckého letiště. Vyšetřovatelé se mezitím snaží zjistit, kdo může za minometnou palbu na tramvajovou zastávku, při které zemřelo minimálně 13 lidí. Situaci na Ukrajině probereme s bývalým ministrem obrany a diplomatem Lubošem Dobrovským.

Přehrát vše