iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 1. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
4040
zhlédnutí

Události, komentáře

Konec předsedkyně Nejvyššího soudu — Norsko přitvrdilo v kauze odebraných dětí — 200 milionů dolarů za rukojmí — Tátové čtou dětem

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Konec předsedkyně Nejvyššího soudu

  0:33 do playlistu

  Konec předsedkyně Nejvyššího soudu
  Předsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová zítra rezignuje a její místo převezme dlouholetý nejvyšší soudce Pavel Šámal. Podle oficiální verze Brožová odchází do penze, navíc ve vhodnou dobu vzhledem ke konci mandátů dalších členů soudu. Exministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) ale tvrdí, že jde o zákulisní hry části justice a Hradu, která české soudnictví poškozuje. Tahá současný prezident za nitky na Nejvyšším soudě silněji než předchozí, který chtěl Brožovou odvolat? Nebo jsou to pouze konspirační teorie? Jak vypadal Nejvyšší soud za víc než 12 let vlády Ivy Brožové a co čeká jejího nástupce? Zeptáme se exministra spravedlnosti Pavla Němce (ODS) a novináře a právníka Tomáše Němečka.

 • Stalo se
 • Norsko přitvrdilo v kauze odebraných dětí

  19:22 do playlistu

  Norsko přitvrdilo v kauze odebraných dětí
  30 minut místo dvou hodin ročně smí strávit se svými dětmi Eva Michaláková – po dnešní schůzce tak rozhodla Norská sociální služba, která jí děti už před 4 roky odebrala. Podle vůbec prvního komentáře norské ambasády v Praze na toto téma však nikoli bezdůvodně. Česká matka se o své syny chce prát dál a zabránit jejich předání k adopci. Jak se její šance mění po dnešní schůzi? Co může udělat a co dělá český stát pro ochranu dětí svých občanů v zahraničí? Probereme s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou /ČSSD/, ředitelem Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí Zdeňkem Kapitánem a členkou sněmovního výboru pro sociální politiku Jitkou Chalánkovou /TOP 09/, která se dnešního jednání v Norsku účastnila.

 • 200 milionů dolarů za rukojmí

  38:16 do playlistu

  200 milionů dolarů za rukojmí
  Radikálové z Islámského státu chtějí znovu výkupné za unesené cizince –tentokrát z Japonska. Ve videonahrávce vzkázali tamní vládě, že pokud nepošle 200 milionů dolarů, v přepočtu skoro 5 miliard korun, zabijí dva japonské občany. Akce má být odvetou za angažování Tokia v boji proti Islámskému státu. Japonsko vydírání ostře odsoudilo, co ale bude a co může dál dělat? Co hovoří pro a co proti zaplacení výkupného?Jak blízkovýchodní událostí vůbec vnímá Dálný východ? Komentář podá Marian Brzobohatý z Policejní akademie ČR a sinolog Martin Kříž.

 • Stalo se
 • Tátové čtou dětem

  50:49 do playlistu

  Tátové čtou dětem
  Tátové čtou dětem - vrací se informační kampaň Svazu knihovníků a informačních pracovníků a Ligy otevřených mužů. V Česku to totiž platí jen o jednom z deseti otců. Odborníci přitom zdůrazňují, že jejich synové potřebují mít vzor k tomu, aby sami četli. Chlapci totiž sahají po knize výrazně méně než dívky a tento rozdíl se ještě s věkem dále zvyšuje. Údajně i proto, že jim v dětství čtou daleko častěji matky. Jak bude akce probíhat? Kdy je dobré se čtením začít a co dalšího by se ještě měli čeští tátové naučit? Odpoví Václav Šneberger z Ligy otevřených mužů.

Přehrát vše

Související