iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 1. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
4587
zhlédnutí

Události, komentáře

Hejtmani a biskupové o restitucích — Poprask kolem prezidentových výroků — Mobilizace na Ukrajině — Změny penzijního systému

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Protiteroristický zásah v Belgii
 • Terorismus
 • Hejtmani a biskupové o restitucích

  12:34 do playlistu

  Hejtmani a biskupové o restitucích
  Kraje už nechtějí finančně podporovat církve tak jako v předchozích letech. Podle šéfa jejich asociace Michala Haška jsou církve díky restitucím ekonomicky silné a soběstačné. Večer se proto schází se zástupci církví, aby s nimi probral nový model spolupráce. Co přesně by se tedy mělo změnit? Po jednání se spojíme s generálním sekretářem České biskupské konference Tomášem Holubem.

 • Poprask kolem prezidentových výroků

  20:20 do playlistu

  Poprask kolem prezidentových výroků
  Ostrou kritiku sklidil prezident Miloš Zeman za svůj včerejší výrok o handicapovaných dětech. Podle něj by se měly vzdělávat odděleně od těch zdravých. Někteří politici i odborníci to pokládají za diskriminaci – a mluví o návratu do totality nebo rovnou do středověku. Integrovat, nebo separovat – jak to má být? Diskutovat budou ministr školství Marcel Chládek /ČSSD/, ředitel Jedličkova ústavu a škol Petr Hrubý, odborný konzultant EDUin Tomáš Feřtek a bývalý ministr školství, předseda ODS Petr Fiala.

 • Mobilizace na Ukrajině

  42:26 do playlistu

  Mobilizace na Ukrajině
  Ukrajina drží smutek za dvanáct lidí, kteří přišli o život při útoku na linkový autobus u Doněcku. Prezident Petro Porošenko v reakci podepsal dekret o částečné mobilizaci záloh. Celkem může být letos povoláno až 104 tisíc vojáků. O mobilizaci ale ještě musí rozhodnout parlament. Do Moskvy se spojíme se zpravodajem ČT Miroslavem Karasem.

 • Stalo se
 • Změny penzijního systému

  50:05 do playlistu

  Změny penzijního systému
  Důchodová komise předá vládě osm návrhů na změnu penzijního systému. Požaduje daňovou úlevu, pokud si člověk důchod z třetího pilíře nechá vyplácet déle než deset let. Jednou z úprav by mohlo být i zrušení věkové hranice osmnácti let u penzijního spoření. Výsledky dnešního zasedání komise probereme s jejím předsedou Martinem Potůčkem.

Přehrát vše

Související