iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 12. 2014
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
6647
zhlédnutí

Události, komentáře

Kauza dětí v Norsku — Spor o polské potraviny — Zpráva o výsleších CIA — Cirkus v moderní době

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kauza dětí v Norsku

  0:09 do playlistu

  Kauza dětí v Norsku
  Vláda by měla požádat Norsko o vysvětlení případu dvou českých chlapců, které tamní sociální úřad odebral matce. Usnesení odsouhlasila sněmovna. Naopak neprošel návrh na diplomatickou ochranu rodiny. Matka Eva Michaláková zároveň oznámila, že podá proti tamní sociální službě žalobu a požádá o svěření dětí do své péče. Co reálně může česká vláda v případu udělat? A kolik matek prožívá podobné osudy? Hostem bude ředitel Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí Zdeněk Kapitán, právní zástupce rodiny odebraných dětí Pavel Hasenkopf a místopředsedsedkyně poslaneckého klubu TOP 09 Jitka Chalánková /TOP 09/.

 • Stalo se
 • Spor o polské potraviny

  26:09 do playlistu

  Spor o polské potraviny
  Ministr zemědělství Marian Jurečka řeší stížnost Polska na údajně jednostranně zaměřené kontroly dovážených potravin. Telefonicky se kvůli tomu spojil se svým protějškem Markem Sawinským. Slíbil mu, že do středy dodá dokumenty, které možnou diskriminaci polských dovozců vyvrátí. Jak současný spor poznamená česko-polské vztahy? A jaké vlastně jsou? Diskutovat budou ministr zemědělství, 1. místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka a polská novinářka Barbara Sierszula.

 • Zpráva o výsleších CIA

  38:30 do playlistu

  Zpráva o výsleších CIA
  CIA používala při výsleších členů Al-Káidy mnohem tvrdší metody, než se uvádělo. Vyplývá to ze zprávy výboru amerického Senátu. Vyšetřovací postupy označované kritiky za mučení navíc podle senátorů nepřinesly důležité informace, ani neodvrátily žádnou hrozbu. Jak moc zveřejnění zprávy oslabí pozici CIA? Probereme se zahraničním komentátorem MF Dnes Teodorem Marjanovičem.

 • Stalo se
 • Cirkus v moderní době

  50:07 do playlistu

  Cirkus v moderní době
  Česká cirkusová scéna se rozloučila s principálem Karlem Berouskem. Legendární drezér a člen slavného rodu zemřel na konci listopadu ve věku 66 let. Jaké je místo cirkusu v dnešním světě? Láká ještě návštěvníky? Téma pro redaktorku Českého rozhlasu Veroniku Štefanovou, která o cirkusech natočila seriál.

Přehrát vše