iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 11. 2014
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

9 hlasů
3403
zhlédnutí

Události, komentáře

Putin v Česku? — Trestní oznámení za Opencard — Útok v Izraeli — Ceny paměti národa

61 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Putin v Česku?

  0:09 do playlistu

  Putin v Česku?
  Prezident Miloš Zeman pozval do Česka ruského prezidenta Vladimira Putina. Spolu s dalšími představiteli vítězných mocností druhé světové války by si tu měl v Den památky obětí Holocaustu připomenout osvobození koncentračního tábora v Osvětimi. Pozvání dostali kromě jiných i německá kancléřka Merkelová nebo ukrajinský prezident Petro Porošenko. Právě kvůli válce v jeho zemi jsou vztahy mezi Moskvou a Západem nejhorší od studené války. Je pozvání nevhodné, jak tvrdí pravicová opozice i část vládní koalice? Nebo jde o pietní akci, která nemá nic společného s geopolitikou a ukrajinskou krizí? Hostem bude mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, náměstek ministra zahraničních věcí Rudolf Jindrák, bývalý kancléř Václava Havla, bývalý diplomat Luboš Dobrovský a ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát.

 • Telegraficky
 • Kritika i podpora prezidenta
 • Trestní oznámení za Opencard

  36:56 do playlistu

  Trestní oznámení za Opencard
  Sněmovní vyšetřovací komise k Opencard podá dvě trestní oznámení – a to na policii a státní zástupkyni Dagmar Máchovou. Poslanci je podezírají ze zneužití pravomoci úřední osoby, celkem mluví o jednadvaceti pochybeních. O kauze Opencard budeme mluvit s poslancem, předsedou sněmovní vyšetřovací komise Bronislavem Schwarzem /ANO/ a bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem /ODS/.

 • Útok v Izraeli

  49:27 do playlistu

  Útok v Izraeli
  Napětí v Izraeli roste. Ranní masakr v synagoze nepřežili čtyři Izraelci, dva z nich měli také americké a britské občanství. Tel Aviv slibuje nová bezpečnostní opatření. Západ a palestinský vůdce Mahmúd Abbás krveprolití odsoudili. Naopak Hamás a některé palestinské milice útok oslavovaly. Do Tel Avivu se spojíme s blízkovýchodním zpravodajem Jakubem Szántó. Ve studiu bude ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát.

 • Ceny paměti národa

  56:36 do playlistu

  Ceny paměti národa
  V 80. letech dokázala spojit protirežimní aktivity s péčí o postiženého syna. Včera si s dalšími čtyřmi bojovníky za svobodu a lidská práva převzala Cenu Paměti národa. Oceněná Dana Vargová bude hostem v závěru pořadu.

Přehrát vše

Související