iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 11. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
3338
zhlédnutí

Události, komentáře

Volby v USA — Kritika prezidenta — Přehlasované veto a peníze z EU — Úspěch českých vědců

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Volby v USA

  0:30 do playlistu

  Volby v USA
  Lidé ve Spojených státech volí své zástupce do Kongresu, guvernéry a tisíce dalších představitelů. Demokratům prezidenta Obamy podle posledních průzkumů hrozí ztráta dosavadní většiny v Senátu. Kromě toho je pravděpodobné, že si opoziční republikáni udrží svou značnou převahu ve Sněmovně reprezentantů. Co to bude znamenat pro Baracka Obamu? Zeptáme se profesora historie a mezinárodních vztahů z Boston University Igora Lukeše.

 • Kritika prezidenta

  9:04 do playlistu

  Kritika prezidenta
  Miloš Zeman se nebude omlouvat za vulgární slova, která zazněla v nedělních Hovorech z Lán. Podle jeho mluvčího k tomu není důvod. Prezidentovy výroky přitom dál kritizují politici i část veřejnosti. A na sociálních sítích lidé svolávají demonstrace, sepisují petice a žádají odstoupení hlavy státu. Téma pro senátora Libora Michálka /nestr. za KDU-ČSL, SZ, Piráti/ a ústavního právníka Jana Kyselu. Komentář připojí Jindřich Šídlo z Hospodářských novin a Miroslav Korecký z MF DNES.

 • Telegraficky
 • Přehlasované veto a peníze z EU

  35:37 do playlistu

  Přehlasované veto a peníze z EU
  Poslanci přehlasovali prezidentovo veto a definitivně schválili svou verzi zákona o dětských skupinách. Kritici předlohy ale tvrdí, že ohrozí například lesní školky a další alternativní zařízení pro děti. Probereme s předsedou sněmovního výboru pro sociální politiku Jaroslavem Zavadilem /ČSSD/ a místopředsedou poslaneckého klubu TOP 09, místopředsedou sněmovního hospodářského výboru Františkem Laudátem. Zeptáme se jich i na to, jestli Česku opravdu hrozí kvůli možné prezidentově ústavní stížnosti na služební zákon pozastavení evropských fondů na léta 2014 až 2020.

 • Telegraficky
 • Úspěch českých vědců

  50:04 do playlistu

  Úspěch českých vědců
  Čeští vědci možná objevili klíč k včasné diagnóze Alzheimerovy nemoci – a zároveň naznačili možnou cestu k objevu léku. Zjistili, že v mozku pacientů jsou zvýšené protilátky specifické právě pro tento typ demence. Co konkrétně to znamená pro léčbu? A jak moc nemocným pomáhá konopí, které by mělo být do několika dnů dostupné v lékárnách? Odpoví šéf výzkumného týmu Národního ústavu duševního zdraví a FN Královské Vinohrady Aleš Bartoš.

Přehrát vše