iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 10. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
5230
zhlédnutí

Události, komentáře

Pražská koalice — Radikalizace muslimů — Napětí v Jeruzalémě — Matematika při zkouškách na medicínu

57 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pražská koalice

  0:37 do playlistu

  Pražská koalice
  Novou pražskou primátorkou bude Adriana Krnáčová – domluvily se na tom vyjednávací týmy ANO, ČSSD a Trojkoalice. Vítězné hnutí bude mít v radě další čtyři zástupce, Trojkoalice a sociální demokraté po třech. Radním se nestane pravomocně odsouzený Karel Březina. Proč zůstává v pražském zastupitelstvu? Zeptáme se ho – předseda pražského zastupitelského klubu strany, místopředseda krajské organizace ČSSD Karel Březina bude hostem v úvodu pořadu.

 • Telegraficky
 • Radikalizace muslimů

  14:55 do playlistu

  Radikalizace muslimů
  Až patnáct tisíc lidí z osmdesáti zemí odjelo bojovat do Iráku a Sýrie po boku extremistů z Islámského státu. Informuje o tom nová zpráva OSN. Vojenské zpravodajství zároveň zjistilo, že Al-Káida šíří ideologii i mezi muslimy v Česku. Co stojí za radikalizací muslimů? Diskutovat budou členové sněmovního výboru pro bezpečnost Ivan Gabal /KDU-ČSL/ a Martin Lank /Úsvit/, analytik Metropolitní univerzity Praha Břetislav Tureček a zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda.

 • Napětí v Jeruzalémě

  41:49 do playlistu

  Napětí v Jeruzalémě
  Izrael znovu otevřel vstupy k jeruzalémské mešitě Al-Aksá. Omezil je ale jen na muže starší padesáti let a na ženy. Palestinští politici včerejší uzavření mešity označili za akt srovnatelný s vyhlášením války. Přední palestinské strany vyzvaly muslimy k protestům - a dnešek označily za "den hněvu". Na aktuální situaci v Jeruzalémě se zeptáme blízkovýchodního zpravodaje ČT Jakuba Szántó.

 • Telegraficky
 • Matematika při zkouškách na medicínu

  52:31 do playlistu

  Matematika při zkouškách na medicínu
  Dobří studenti matematiky budou mít při přijímacích zkouškách na 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy výhodu. Za jedničky a dvojky na vysvědčení v tomto předmětu získají nově body navíc. Proč bude hrát matematika důležitější roli než dosud? A jaké další změny fakulta v přijímacím řízení plánuje? Hostem bude děkan 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy Aleksi Šedo.

Přehrát vše

Související