iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 10. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
1991
zhlédnutí

Události, komentáře

K čemu potřebujeme Senát — Milánský summit — Budeme přiznávat majetek? — Výbuch v muničním skladu — Z transportu do Gulagu

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • K čemu potřebujeme Senát

  0:11 do playlistu

  K čemu potřebujeme Senát
  Začalo druhé kolo senátních voleb. O novém složení třetiny horní komory můžou lidé s noční přestávkou rozhodovat až do zítřejších dvou odpoledne. Jenže účast je tradičně poměrně nízká. Proč? Co senátoři dělají 18 let špatně? V Událostech, komentářích se zeptáme prvního předsedy Senátu Petra Pitharta /KDU-ČSL/.

 • Telegraficky
 • Milánský summit

  18:09 do playlistu

  Milánský summit
  O ukončení ukrajinské krize i dodávkách ruského plynu jednali v Miláně představitelé šesti evropských států a Evropské unie. Poprvé od konce srpna se tam spolu setkali i prezidenti Vladimir Putin a Petro Porošenko. Přinesly rozhovory alespoň dílčí úspěch v otázce řešení ukrajinské krize? Do Bruselu se spojíme se zpravodajem ČT Bohumilem Vostalem. Do studia přijde bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda /KDU-ČSL/.

 • Budeme přiznávat majetek?

  31:11 do playlistu

  Budeme přiznávat majetek?
  Ministerstvo financí dokončilo zákon o prokazování původu majetku. Pokud bude jeho hodnota o deset milionů vyšší, než člověk uváděl v daňovém přiznání, bude ho moct Finanční úřad zdanit až sty procenty. Jak velký majetek by mohl stát díky novému zákonu dodanit? A jak se podobný zákon osvědčil na Slovensku? Probereme s hlavním analytikem týdeníku Euro Miroslavem Zámečníkem a politickým komentátorem týdeníku TREND Mariánem Leškem.

 • Výbuch v muničním skladu

  42:37 do playlistu

  Výbuch v muničním skladu
  Další výbuchy a první odhad škod v desítkách milionů korun. Pátrání po okolnostech exploze muničního skladu ve Vrběticích komplikuje počasí i hrozba dalších detonací. Dva muži, kteří v areálu pracovali, zůstávají nezvěstní. Téma pro mluvčího Vojenského technického ústavu Pavla Langa.

 • Telegraficky
 • Z transportu do Gulagu

  51:20 do playlistu

  Z transportu do Gulagu
  Před pětasedmdesáti lety vyjel z Ostravy první transport s českými Židy. Mířil do Niska v Polsku, kde měla vzniknout rezervace pro občany druhé kategorie. Po pěti měsících velitelství SS tábor zrušilo a část zadržených skončila v sovětském gulagu. Badatelům Ústavu pro studium totalitních režimů se v ukrajinských archivech podařilo najít stovky spisů NKVD k obětem transportů z Niska. Víc řekne historik ÚSTR Adam Hradilek.

Přehrát vše

Související