iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 10. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
7452
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o Krylovu bustu — Volební výhledy — Strach z Islámského státu — Vize 97

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o Krylovu bustu

  0:10 do playlistu

  Spor o Krylovu bustu
  Ve sněmovně byla odhalena busta Karla Kryla. Klub jeho přátel proti tomu ale protestuje – podle nich je to v naprostém rozporu s Krylovými názory a odkazem. Patří busta Karla Kryla do Sněmovny? Diskutovat budou ministr kultury Daniel Herman /KDU-ČSL/, poslanec, místopředseda KSČM Jiří Dolejš a hudebník Jaroslav Hutka.

 • Telegrafciky
 • Volební výhledy

  21:07 do playlistu

  Volební výhledy
  Už v pátek se otevřou volební místnosti po celém Česku. Lidé budou rozhodovat o složení zastupitelstev měst a obcí – a ve třetině republiky vyberou taky nové senátory. O hlasy v komunálních volbách se uchází rekordních 165 stran a hnutí, do senátních navrhlo kandidáty 47 uskupení. Máme skutečně šanci vybrat si své zastupitele? Vyznáme se v komplikovaném volebním systému? A je dobré se rozhodovat podle předvolebních průzkumů? Téma pro sociologa Medianu Daniela Prokopa a politologa Tomáše Lebedu.

 • Strach z Islámského státu

  34:45 do playlistu

  Strach z Islámského státu
  Skupina Islámský stát vyvěsila vlajku nad východní částí syrského města Kobani. Radikálové v jeho okolí bojují s kurdskými jednotkami o pásmo kolem syrsko-turecké hranice. Kobani je přitom poslední baštou Kurdů na severu Sýrie. Do Tel Avivu se spojíme se zpravodajem ČT Jakubem Szántó. Do studia přijde Bill Warner z Centra pro studium politického islámu.

 • Telegraficky
 • Vize 97

  52:34 do playlistu

  Vize 97
  Cenu VIZE 97 letos získal americký profesor a kulturní antropolog Andrew Lass. Nadace Dagmar a Václava Havlových ho vyznamenala za to, že po revoluci pomohl návratu tehdejšího Československa do světa civilizovaných společností. Andrew Lass bude exkluzivním hostem v závěru pořadu.

Přehrát vše

Související