iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 9. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
4393
zhlédnutí

Události, komentáře

Zpřísněné sankce — Vrácené obrazy — Přístupnější Šumava? — 25 let Kabátů

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpřísněné sankce

  0:10 do playlistu

  Zpřísněné sankce
  Rusko čelí ode dneška přísnějším sankcím ze strany Evropské unie. Nové postihy mají zkomplikovat ropným firmám přístup na evropské finanční trhy a omezit vývoz některých druhů zboží. Rozšířil se také seznam osob, kterým Unie zakázala vstup na své území – týká se to i politiků Žirinovského nebo Lebedova. Moskva sankce označila za nezákonné a nespravedlivé a plánuje odvetu: embargo na dovoz evropských aut, strojírenských výrobků a oděvů. Jaké dopady to bude mít pro Česko? Můžou nové sankce nějak narušit mírový proces na Ukrajině? A jak moc jsou ohroženy dodávky plynu? Hosty budou poslanec Jeroným Tejc /ČSSD/, europoslanec Stanislav Polčák /STAN/TOP09/ a předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček.

 • Vrácené obrazy

  18:59 do playlistu

  Vrácené obrazy
  Rubensovy obrazy i středověké desky Vyšebrodského a Puchnerova oltáře. Národní galerie oficiálně předala zástupcům církví umělecká díla, o která požádali v rámci restitucí. Dohodu s nimi podepsal ředitel Národní galerie Jiří Fajt a ministr kultury Daniel Herman. Malby ale dál zůstanou ve stálých expozicích Národní galerie. Co pro stát znamená vydání těchto děl nevyčíslitelné hodnoty? A jak probíhají další restituční procesy? Téma pro ministra kultury Daniela Hermana /KDU-ČSL/, poslance, místopředsedu KSČM Jiřího Dolejše a výtvarníka, bývalého ředitele Národní galerie Milana Knížáka.

 • Telegraficky
 • Přístupnější Šumava?

  37:00 do playlistu

  Přístupnější Šumava?
  Okolí pramenů Vltavy, Modravy, hraničního pásma u Poledníku nebo údolí řeky Křemelné. To všechno jsou místa na Šumavě pro lidi zakázaná. Ministr životního prostředí na jaře prohlásil, že chce tyto nejcennější části národního parku zpřístupnit turistům. Jak se svým plánem pokročil? A neobává se přílišného náporu turistů a devastace Šumavy? Diskutovat budou ministr životního prostředí Richard Brabec /ANO/ a Jaroslav Bláha z Hnutí Duha.

 • 25 let Kabátů

  53:40 do playlistu

  25 let Kabátů
  Skupina Kabát slaví 25 let své existence – a na Pražském Vypichu odehraje v sobotu „Po čertech velkej koncert 2“. Bude to zároveň její jediné letošní vystoupení v Česku. Po zkoušce se spojíme s hudebníkem, hlavním textařem skupiny Kabát Milanem Špalkem.

Přehrát vše