iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 9. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

13 hlasů
2629
zhlédnutí

Události, komentáře

Resort pro eurokomisařku — /Ne/chtěné sankce — Proměny služebního zákona — Ukrajinské příměří? — Výročí tragédie v Beslanu

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Resort pro eurokomisařku

  0:36 do playlistu

  Resort pro eurokomisařku
  Česká kandidátka na eurokomisařku Věra Jourová jednala v Bruselu s šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Schůzka měla naznačit, který resort povede. Na detaily se zeptáme přímo Věry Jourové – v úvodu vysílání se s ní do Bruselu spojíme živě.

 • /Ne/chtěné sankce

  4:57 do playlistu

  /Ne/chtěné sankce
  Premiér může připomínkovat nové sankce vůči Rusku, dostal k tomu mandát vlády. Jednotný kabinet ale ani tentokrát nebyl: lidovci usnesení nepodpořili. Výhrady uplatní hlavně v oblasti zboží dvojího užití, tedy toho, které může sloužit jak vojenskému, tak civilnímu účelu. Exkluzivní průzkum pro ČT ukázal, že současné sankce proti Moskvě podporuje těsná většina obyvatel. Je postoj Česka principiální, nebo spíš alibistický? Hostem bude ministr zemědělství Marian Jurečka /KDU-ČSL/, předseda poslaneckého klubu hnutí Úsvit Radim Fiala, místopředseda ODS Martin Kupka, profesor ekonomie Fordhamovy univerzity v New Yorku Milan Zelený a politolog New York University Jiří Pehe.

 • Telegraficky
 • Proměny služebního zákona

  34:08 do playlistu

  Proměny služebního zákona
  Služební zákon se zřejmě měnit nebude – dohodla se na tom koaliční rada. Hnutí ANO přitom zvažovalo vypuštění paragrafu o politických náměstcích, které požadoval prezident Miloš Zeman. Okomentuje Jindřich Šídlo z Hospodářských novin.

 • Ukrajinské příměří?

  42:36 do playlistu

  Ukrajinské příměří?
  Možný průlom v ukrajinské krizi. Ruský prezident Putin prohlásil, že dohoda mezi Kyjevem a separatisty může být hotová za dva dny. A to pod podmínkou, že armáda zastaví operaci na východě země a vystřídají ji mezinárodní pozorovatelé. Shodu na principech příměří předtím oznámil i ukrajinský prezident Petro Porošenko. Opravdu se rýsuje řešení několik měsíců trvající krize? Probereme s bývalým náčelníkem Generálního štábu AČR, generálem v záloze Jiřím Šedivým.

 • Výročí tragédie v Beslanu

  52:25 do playlistu

  Výročí tragédie v Beslanu
  Deset let uplynulo od masakru v základní škole v Beslanu na ruském Kavkaze. Lidé z Člověka v tísni a Post bellum se do místa tragédie v červnu vypravili, aby pořídili nahrávky vzpomínek pamětníků tehdejších událostí. Víc řekne Ivana Skálová z Centra pro demokracii a lidská práva společnosti Člověk v tísni.

Přehrát vše