iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 9. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3198
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o sankce — Ukrajinská válka — 75 let od začátku 2. světové války — Velvet Havel

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o sankce

  0:25 do playlistu

  Spor o sankce
  Kroky premiéra Bohuslava Sobotky na víkendovém summitu lídrů Evropské unie rozvířily domácí politickou scénu. Předseda vlády si totiž vyhradil právo nesouhlasit s částí návrhu protiruských sankcí, pokud by pro Česko znamenal velké hospodářské škody. To odmítl šéf lidovců Pavel Bělobrádek a pravicová opozice požádala o mimořádnou schůzi sněmovny. Poškozuje premiérův postoj Česko? Mají protiruské sankce smysl? A jak tedy řešit situaci na Ukrajině? Otázky pro státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu a europoslance Jana Zahradila /ODS/ a Pavla Teličku /ANO/.

 • Telegraficky
 • Ukrajinská válka

  24:53 do playlistu

  Ukrajinská válka
  Ukrajinská armáda přišla o strategické letiště v Luhansku. Po tvrdých bojích dostali vojáci rozkaz se stáhnout. Kyjev tvrdí, že na jeho jednotky zaútočily ruské tanky. Ukrajinský prezident Petro Porošenko v reakci na územní ztráty oznámil personální změny ve velení vojska. Jak moc Rusko povstalcům pomáhá? Hrozí otevřená vojenská intervence? A jakou naději na úspěch mají diplomatická jednání? Téma okomentují bezpečnostní analytik Jan Schneider a ukrajinistka Lenka Víchová.

 • Telegraficky
 • 75 let od začátku 2. světové války

  43:18 do playlistu

  75 let od začátku 2. světové války
  Přesně před 75 lety začala 2. světová válka. Německo napadlo Polsko a tím rozpoutalo konflikt, v jehož průběhu zemřely desítky milionů lidí. Jaké poučení bychom si z něj měli odnést? Podrobnosti přidá historik Vojenského historického ústavu Jiří Rajlich.

 • Velvet Havel

  52:09 do playlistu

  Velvet Havel
  Stanice ČT Art v pražském divadle Na zábradlí přímým přenosem provokativní hudební inscenace Velvet Havel oslavila rok od začátku vysílání. Originální a ironické představení je svéráznou poctou disidentovi a prvnímu českému prezidentovi Václavu Havlovi. Více o inscenaci poví herec Miloslav König.

Přehrát vše

Související