iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 8. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
3072
zhlédnutí

Události, komentáře

Krize na Ukrajině — Eutanazie v Rumburku? — Senátní a komunální volby — Řetězová hladovka — První socha dobrého vojáka Švejka

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Krize na Ukrajině

  0:28 do playlistu

  Krize na Ukrajině
  Ruský konvoj vjel na Ukrajinu. Část už dorazila do Luhansku. Kyjev to považuje za přímou invazi. Kreml naopak varoval před snahami komplikovat pohyb aut, která mají vézt humanitární pomoc. Podle NATO Moskva jednostranně porušila mezinárodní závazky. Německá kancléřka Merkelová zítra přijede situaci řešit do Kyjeva. Co by měla Evropská unie udělat? Hrozí další eskalace konfliktu? A jaká je pozice Česka? Do studia přijde ministr zahraničí Lubomír Zaorálek /ČSSD/.

 • Eutanazie v Rumburku?

  16:53 do playlistu

  Eutanazie v Rumburku?
  Kriminalisti obvinili z vraždy zdravotní sestru – teď už propuštěnou z Lužické nemocnice v Rumburku. Soud ji poslal do vazby. Podle vyšetřovacího spisu podala sedmdesátileté pacientce s rakovinou látku, která jí zastavila srdce. Vražda, nebo asistovaná sebevražda? Ojedinělá věc, nebo skrytá praxe? Zeptáme se externího lékaře rumburské nemocnice Petra Vondráčka, který kauzu odhalil, a předsedkyně Etické komise České lékařské komory Heleny Stehlíkové.

 • Telegraficky
 • Senátní a komunální volby

  36:19 do playlistu

  Senátní a komunální volby
  Radnice dokončily registrace přihlášek do senátních voleb. Některé uchazeče musely odmítnout. Místo původních 270 kandidátů jich bude o sedmadvacet křesel v horní komoře usilovat 244. Podrobnosti přidají mluvčí Ministerstva vnitra Vladimír Řepka a reportér MF DNES Jan Němec.

 • Řetězová hladovka

  44:12 do playlistu

  Řetězová hladovka
  Řetězová hladovka, kterou nejrůznější osobnosti drží už rok a půl na protest proti účasti komunistů na krajských vládách, má v těchto dnech připomenout lidi, kteří zemřeli při demonstracích v srpnu před 46 lety. Na výročí vjezdu sovětských tanků se do ní zapojil herec Jan Tříska, dnes ji drží režisér Jiří Menzel. Jak prožíval 21. srpen 1968, vysvětlí osobně ve studiu Událostí, komentářů.

 • Telegraficky
 • První socha dobrého vojáka Švejka

  52:55 do playlistu

  První socha dobrého vojáka Švejka
  V Putimi zítra při tradičních Švejkových putimských slavnostech odhalí bronzovou sochu literární postavy slavného románu Jaroslava Haška. Ve světě jich má celkem třináct, v Česku bude ta putimská vůbec první. Téma okomentuje vnuk Jaroslava Haška Richard Hašek.

Přehrát vše

Související