iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 8. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
3353
zhlédnutí

Události, komentáře

Ohrožený služební zákon? — Putinův vzkaz z Krymu — Zaostávající ekonomika — Trutnovský festival

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ohrožený služební zákon?

  0:12 do playlistu

  Ohrožený služební zákon?
  Změny služebního zákona, které prezident Miloš Zeman navrhuje vládě, se podle premiéra neuskuteční. Bohuslav Sobotka je přesvědčený, že by další vyjednávání o podobě normy zpozdilo čerpání peněz z Evropské unie. Prezident v České televizi řekl, že nesouhlasí s pozicemi takzvaných politických náměstků a bude proto navrhovat kabinetu změnu. Vydrží kompromisní dohoda koalice s opozicí? A budou se zákonodárci ohlížet na prezidenta a jeho přání? Otázky pro senátora Zdeňka Škromacha /ČSSD/, poslankyni Věru Kovářovou /TOP 09/, místopředsedu KDU-ČSL Jana Bartoška a předsedu KSČM Vojtěcha Filipa.

 • Telegraficky
 • Putinův vzkaz z Krymu

  24:55 do playlistu

  Putinův vzkaz z Krymu
  Na Krymu v dohledné době vznikne nová ruská vojenská jednotka. Prezident Vladimir Putin to oznámil na mimořádném zasedání vlády, které proběhlo přímo na nedávno připojeném poloostrově. V očekávaném projevu zmínil i ukrajinskou krizi. Moskva podle něj nestojí o světový konflikt a udělá vše proto, aby krveprolití na východě Ukrajiny skončilo. Hrozí na Ukrajině ruská invaze? A co bude s konvojem, který se zastavil na dohled od její východní hranice? Do Moskvy se spojíme se zahraničním zpravodajem ČT Miroslavem Karasem a do studia přijde bývalý velvyslanec v Rusku Luboš Dobrovský.

 • Zaostávající ekonomika

  45:03 do playlistu

  Zaostávající ekonomika
  Česká ekonomika nečekaně přestala zrychlovat. Ve druhém čtvrtletí zůstala na stejné úrovni jako v předchozích třech měsících. Pro analytiky je to mírné zklamání, čekali alespoň malé zlepšení. Přesto ale většina z nich vidí budoucnost hospodářství dál pozitivně – letos přidá asi dvě a půl procenta. Jaké jsou výhledy české ekonomiky? A co stojí za současným vývojem? Zeptáme se vedoucího ekonomické redakce MF Dnes Jiřího Štického.

 • Telegraficky
 • Trutnovský festival

  53:21 do playlistu

  Trutnovský festival
  V Trutnově odstartoval hudební festival. Akce, která dnes patří mezi legendy, začínala před třiceti lety v tamních lesích jako tajné setkání undergroundu. Co návštěvníkům nabídne letos? Prozradí spoluzakladatel festivalu František 'Čuňas' Stárek.

Přehrát vše

Související