iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 8. 2014
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
2666
zhlédnutí

Události, komentáře

Dopady sankcí — Situace v Iráku — Ukrajina versus Rusko — Rekonstrukce Rudolfina

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dopady sankcí

  0:10 do playlistu

  Dopady sankcí
  Víc než sto českých exportérů jednalo se zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu a resortu financí. Řešili dopady protiruských sankcí na jejich podnikání. Omezení ze strany Evropské unie se dotkne třeba zbrojařů a strojírenských firem napojených na těžbu ropy. Jak konkrétně? A jak dopadnou na český průmysl ruské sankce? Probereme s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem /ČSSD/.

 • Telegraficky
 • Situace v Iráku

  15:54 do playlistu

  Situace v Iráku
  Velká Británie poslala stíhačky nad severní Irák. Mají sloužit k leteckému průzkumu – k Američanům, kteří bombardují radikální bojovníky, se ale nepřipojí. V horách na severu země je stále v obklíčení muslimských radikálů asi 40 tisíc Jezídů. Hrozí rozpad Iráku a vznik islámského státu? Proč se nedaří zastavit náboženské radikály? Otázky, na které odpoví irácký velvyslanec v České republice Hussain Saleh Majeed Mualla.

 • Ukrajina versus Rusko

  27:21 do playlistu

  Ukrajina versus Rusko
  Na východ Ukrajiny míří humanitární pomoc z Ruska. Kolona nákladních automobilů vyjela v noci na dnešek z moskevské oblasti. Podle ukrajinských vyjednavačů ji doprovází zahraniční pozorovatelé. Kyjev i přesto zatím vjezd vozů na své území oficiálně nepovolil. Obává se, že jde o předzvěst ruské vojenské intervence. Do Doněcku se spojíme se zpravodajem ČT Josefem Pazderkou. Do studia přijde politolog Metropolitní univerzity v Praze Oldřich Bureš.

 • Telegraficky
 • Rekonstrukce Rudolfina

  44:18 do playlistu

  Rekonstrukce Rudolfina
  Budova Rudolfina z konce 19. století prochází po pětadvaceti letech rozsáhlou rekonstrukcí. Opravy za sto milionů korun slibují především komfort. A to nejen pro hudebníky, ale také pro abonenty i návštěvníky galerie. Víc řekne ředitel České filharmonie David Mareček a architekt Petr Hrůša.

Přehrát vše

Související