iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 8. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
2191
zhlédnutí

Události, komentáře

Neshody u služebního zákona — Smrtící ebola — Běloruský disident v Praze — Jak se změnil trh práce? — Věstonická venuše

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Neshody u služebního zákona

  0:10 do playlistu

  Neshody u služebního zákona
  Najít shodu na podobě služebního zákona – úkol pro zástupce sněmovních stran. O připomínkách opozice jednal premiér Bohuslav Sobotka s šéfem poslanců TOP 09 Miroslavem Kalouskem. Jejich schůzka předcházela večernímu setkání koalice s opozicí. V čem je hlavní problém? A najdou politici kompromisní řešení? Hostem bude předseda poslaneckého klubu Miroslav Kalousek /TOP 09/ a místopředsedkyně ČSSD, místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková. Komentář připojí Petr Hartman z Českého rozhlasu Plus.

 • Smrtící ebola

  17:20 do playlistu

  Smrtící ebola
  Epidemie eboly už v západní Africe zabila 826 obětí. Nakažených je podle Světové zdravotnické organizace 1440. Kvůli hrozbě zavlečení nemoci do Česka chystá opatření jak hlavní hygienik, tak ministr zdravotnictví. Na letištích i nádražích se ještě do konce týdne objeví letáky s radami i popisem příznaků. Téma pro hlavního hygienika Vladimíra Valentu a Radku Čapkovou z Lékařů bez hranic.

 • Telegraficky
 • Běloruský disident v Praze

  29:59 do playlistu

  Běloruský disident v Praze
  V zemi Alexandra Lukašenka byl bojovník za lidská práva Ales Bjaljacki vězněn za daňové podvody. Zadržen byl před třemi lety – letos vězení opustil. První držitel ceny Václava Havla – běloruský disident Ales Bjaljacki bude exkluzivním hostem Událostí, komentářů.

 • Jak se změnil trh práce?

  38:18 do playlistu

  Jak se změnil trh práce?
  Nezaměstnaných v Česku ubývá. Ve srovnání s celou Evropou je jich sedm procent, což je čtvrté nejlepší číslo. Některé problémy ale zůstávají – třeba vyšší nezaměstnanost žen a málo částečných úvazků. O silných a slabých stránkách českého trhu práce a jeho proměnách budeme mluvit s Ondřejem Nývltem z Českého statistického úřadu a hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem /ČSSD/.

 • Věstonická venuše

  51:20 do playlistu

  Věstonická venuše
  Věstonická venuše, hlava Kelta nebo kylešovické meteority – největší klenoty českých archeologických sbírek míří do Prahy. V rámci putovní výstavy budou k vidění v nové budově Národního muzea. Víc řekne jeho generální ředitel Michal Lukeš.

Přehrát vše

Související