iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 7. 2014
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
3411
zhlédnutí

Události, komentáře

Bitva o daně — Sestřelené dopravní letadlo? — Nejmenovaný soudce — Život v gulagu

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bitva o daně

  0:49 do playlistu

  Bitva o daně
  Poslanci začali schvalovat rozsáhlé změny daní. Na léky, knihy a kojeneckou výživu by nově měla platit nižší, desetiprocentní sazba DPH. Další zákon počítá se zvýšením daňové slevy na druhé a další dítě, vrací úlevu pracujícím důchodcům a omezuje paušály živnostníků. Vládní návrhy dnes úspěšně zamířily do dalších čtení. Co daňový balíček přinese? A jaké výhrady má opozice? Hosty Událostí, komentářů budou předseda rozpočtového výboru sněmovny Václav Votava /ČSSD/ a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

 • Telegraficky
 • Pozemní ofenziva v Pásmu Gazy
 • Sestřelené dopravní letadlo?

  24:28 do playlistu

  Sestřelené dopravní letadlo?
  Na východní Ukrajině v oblasti bojů armády s proruskými povstalci se zřítilo malajsijské dopravní letadlo. Na palubě bylo na 300 cestujících a 15 členů posádky. Podle ukrajinských úřadů nikdo nepřežil. Stroj mířil z Amsterdamu do Kuala Lumpuru. Podle agentury Interfax Boeing 777 někdo sestřelil z výšky deseti kilometrů, asi 40 km od ruské hranice. Vedení samozvané Doněcké republiky ale odpovědnost odmítá. Na podrobnosti a možné scénáře se zeptáme zpravodaje ČRo v Doněcku Martina Dorazína a vojenského analytika Martina Kollera.

 • Nejmenovaný soudce

  40:41 do playlistu

  Nejmenovaný soudce
  Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat Jana Veselého šéfem Krajského soudu v Ústí nad Labem. Nemá podle něj dobré pracovní výsledky. Veselého prosazovala ministryně spravedlnosti Helena Válková. Proti jeho jmenování se postavila soudcovská rada ústeckého soudu - upozornila mimo jiné na to, že Veselý nemá praxi u krajského soudu. Jak jsou soudci vybíráni a nakolik by měl prezident zasahovat? Do studia přijde Daniela Zemanová, 1. viceprezidentka Soudcovské unie a soudkyně Nejvyššího správního soudu v Brně.

 • Telegraficky
 • Život v gulagu

  52:07 do playlistu

  Život v gulagu
  Sovětské perzekuci čelilo podle nových odhadů asi 25 tisíc občanů předválečného Československa. Většina z nich prošla sovětskými gulagy. Výsledky dvouletého výzkumu zveřejnili historici společně s Ústavem pro studium totalitních režimů. Původní odhady mluvily o číslech vyšších. Co všechno historici odhalili? A jak pátrání probíhalo? Zeptáme se historika Ústavu pro studium totalitních režimů Adama Hradilka.

Přehrát vše

Související