iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 6. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

28 hlasů
195844
zhlédnutí

Události, komentáře

Velké přesuny miliard — Přísnější pravidla pro kácení stromů — Změny v bankovních cenících — Jak dál s Opencard? — Letní shakespearovské slavnosti

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Velké přesuny miliard

  0:10 do playlistu

  Velké přesuny miliard
  Tři až čtyři koruny. Tolik si zřejmě ještě letos připlatí kuřáci za krabičku cigaret. Sněmovnou prošel v prvním čtení vládní návrh na zvýšení příslušné spotřební daně. Rozhodovat budou poslanci na právě začínající schůzi také o dalších klíčových prioritách koalice. Třeba o zvýšení důchodů nebo o znovuzavedení výhodné zelené nafty pro zemědělce. Téma pro předsedu poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka a předsedu poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanujuru.

 • Přísnější pravidla pro kácení stromů

  16:07 do playlistu

  Přísnější pravidla pro kácení stromů
  Ministr životního prostředí chystá nová pravidla pro kácení stromů na vlastní zahradě. Bez omezení ho povoluje pouze v případě ovocných dřevin – u ostatních velkých stromů budou majitelé potřebovat úřední povolení. V současnosti platí liberálnější pravidla Brabcova předchůdce – exministra životního prostředí Tomáše Chalupy. Je třeba regulovat kácení stromů na vlastní zahradě? Diskutovat budou náměstek ministra životního prostředí Vladimír Mana /ČSSD/ a předseda Svazu měst a obcí, primátor Kladna Dan Jiránek /ODS/.

 • Telegraficky
 • Změny v bankovních cenících

  30:59 do playlistu

  Změny v bankovních cenících
  Některé velké banky navýší ceny u základních služeb. Třeba poplatek za odchozí platbu stoupne u České spořitelny ze dvou na pět korun. Menší a noví konkurenti se radují a čekají nárůst počtu klientů. Jak chápat překvapivý krok velkých bank, které jdou proti dosavadním trendům? Opravdu tím můžou přijít o část klientů? A jak zareagují ostatní banky? Probereme s provozovatelem serveru Bankovní poplatky.com Patrikem Nacherem a šéfredaktorem Měšec.cz Daliborem Chvátalem.

 • Jak dál s Opencard?

  38:10 do playlistu

  Jak dál s Opencard?
  Praha splatí dluh za licence k Opencard vlastníkovi autorských práv, firmě eMoneyServices. Zároveň dokoupí licenci na dalších 56 tisíc karet. Celkem zaplatí 27 milionů korun. Rozhodli o tom radní. Nad budoucností celého projektu ale dál visí otazníky. Co bude dál s kartou Pražana? A opravdu definitivně padla varianta návratu k papírovým kuponům? Zeptáme se pražského primátora Tomáše Hudečka /TOP 09/.

 • Telegraficky
 • Letní shakespearovské slavnosti

  46:32 do playlistu

  Letní shakespearovské slavnosti
  V programu letošních Letních shakespearovských slavností se vůbec poprvé objeví komedie Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela. Zahraje si v ní mimo jiné Petr Čtvrtníček. V závěru pořadu se s ním spojíme přímo na generální zkoušku.

 • Rozhovor s Madeleine Albrightovou

Přehrát vše

Související