iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 4. 2014
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2901
zhlédnutí

Události, komentáře

Komentované zpravodajství České televize. Aktéři klíčových událostí odpovídají na aktuální otázky.

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zaorálek v Číně

  0:10 do playlistu

  Zaorálek v Číně
  Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se v Číně snaží podpořit české obchodní zájmy. Hned v úvodu své návštěvy se ale nevyhnul mimořádně citlivému tématu. Přijal prohlášení, které Tibet označuje za neoddělitelnou součást Číny – a konstatuje, že Česko nepodporuje jeho samostatnost. Vyměnila vláda ochranu lidských práv za peníze, jak tvrdí opozice? Nebo se v případě Číny jen přidáváme do proudu evropských zemí? Probereme s ředitelem zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynkem Kmoníčkem.

 • Telegraficky
 • Rozpočet 2015

  14:34 do playlistu

  Rozpočet 2015
  Státní zaměstnanci by mohli dostat příští rok přidáno několik procent. Ministr financí Andrej Babiš poprvé připustil, že pošle víc peněz na zvýšení platů učitelů, policistů nebo hasičů. Vláda ale podle něj musí dodržet plánovaný rozpočtový schodek 100 miliard. A právě rozpočet byl příčinou slovní přestřelky mezi bývalým a současným šéfem státní kasy. Miroslav Kalousek Andreji Babišovi vyčetl, že chce kvůli vyšším výdajům zvyšovat schodek veřejných financí. Babiš zase prohlásil, že Nečasova vláda zaškrtila ekonomiku. Diskutovat budou místopředseda rozpočtového výboru Jan Volný /ANO/ a předseda poslaneckého klubu ODS, místopředseda rozpočtového výboru Zbyněk Stanjura.

 • Janouškův soud

  27:45 do playlistu

  Janouškův soud
  Za pokus o vraždu požaduje státní zástupkyně pro Romana Janouška desetiletý trest. Lobbista srazil předloni ženu, která se ho snažila zastavit poté, co jí naboural auto. Obhajobu, že to neudělal úmyslně, dnes zpochybnil takzvaný super posudek Ústavu soudního inženýrství. Podle něj do ženy narazil přední částí vozu a musel ji z auta vidět. Jak je možné, že se dva předcházející posudky od sebe tak zásadně liší? Diskutovat budou náměstkyně ministryně spravedlnosti Hana Marvanová a předseda Komory soudních znalců ČR Vladimír Vácha.

 • Telegraficky
 • Evropské volby 2014

  40:52 do playlistu

  Evropské volby 2014
  Pokračujeme v předvolebních debatách trojic lídrů politických stran a hnutí kandidujících do evropského parlamentu. Dnes budou hosty Michal Klusáček /ČSNS – Česká strana národně sociální/, Václav Prokůpek /ANEO - Aktiv nezávislých občanů / a Václav Srb /KČ - Koruna Česká/.

Přehrát vše