iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 4. 2014
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
2146
zhlédnutí

Události, komentáře

Velký pátek jako svátek? — Spor o daně — Kauza Blanka — Unikátní objev — Gabriel García Márquez /1927–2014/

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Velký pátek jako svátek?

  0:10 do playlistu

  Velký pátek jako svátek?
  Lidovci chtějí ve sněmovně znovu otevřít debatu o zařazení Velkého pátku mezi svátky. Některým zákonodárcům se ale tento nápad příliš nezamlouvá – a upozorňují hlavně na jeho ekonomické dopady. Pro křesťany jsou Velikonoce nejdůležitějšími svátky, které oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Zůstane Velký pátek běžným pracovním dnem? A jak je to v jiných evropských zemích? Diskutovat bude předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola a poslankyně Kateřina Konečná /KSČM/. Do Francie se spojíme se zpravodajem Petrem Zavadilem, do Itálie se spolupracovnicí ČT Vědunkou Lunardi.

 • Telegraficky
 • Spor o daně

  24:13 do playlistu

  Spor o daně
  Odbory chtějí plošně zdanit živnostníky – a to minimálně tisícovkou měsíčně. Do státního rozpočtu by tak podle šéfa Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka přibylo minimálně deset miliard korun. Vládní návrh na třetí sazbu DPH se ale odborářům nelíbí. Proč? Probereme s předsedou Asociace samostatných odborů Bohumírem Dufkem.

 • Kauza Blanka

  26:00 do playlistu

  Kauza Blanka
  Rozhodčí soud znovu řeší spor mezi Prahou a Metrostavem kvůli tunelu Blanka. Firma se s hlavním městem soudí o víc než 3,5 miliardy za neproplacené faktury. Magistrát zase tvrdí, že smlouvy se společností jsou neplatné. Hostem bude náměstek pražského primátora Jiří Nouza /TOP 09/ a mluvčí Metrostavu František Polák.

 • Unikátní objev

  38:25 do playlistu

  Unikátní objev
  Američtí astronomové objevili první planetu velmi podobnou Zemi. Leží v potenciálně obyvatelné zóně jiné sluneční soustavy. Odborníci předpokládají, že za určitých okolností by na ní mohla být voda v kapalném skupenství. Jaká je pravděpodobnost, že na planetě existuje život? Téma pro astronoma pražské Štefánikovy hvězdárny Stanislava Poddaného.

 • Telegraficky
 • Gabriel García Márquez /1927–2014/

  46:38 do playlistu

  Gabriel García Márquez /1927–2014/
  V Mexiku zemřel Nositel Nobelovy ceny za literaturu Gabriel García Márquez. Bylo mu 87 let. Mluví se o něm jako o představiteli magického realismu. Jak ale sám řekl: ve svých dílech nehledal žádná kouzla, ale snažil se zachytit skutečný život v Latinské Americe. Osobnost G. G. Márqueze připomene překladatelka Anežka Charvátová.

Přehrát vše