iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 4. 2014
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3620
zhlédnutí

Události, komentáře

Vyhrocená Ukrajina — Potopený trajekt — Kdo povede NG?

57 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vyhrocená Ukrajina

  0:10 do playlistu

  Vyhrocená Ukrajina
  Východ Ukrajiny zažil dosud nejkrvavější den. Tři proruští radikálové zemřeli během přestřelky s vojáky ministerstva vnitra v Mariupolu. Následoval jasný vzkaz Vladimira Putina – armáda je připravena překročit hranici a zasáhnout. V ruské televizi, kde několik hodin odpovídal na dotazy diváků, taky opakovaně o východní Ukrajině mluvil jako o "Novém Rusku". Bude se na východě země opakovat krymský scénář? A jak reaguje evropská a česká diplomacie? Do Ženevy se spojíme se zpravodajem Bohumilem Vostalem, do Doněcku se zpravodajem Miroslavem Karasem. Do studia Událostí, komentářů přijde ministr zahraničí Lubomír Zaorálek /ČSSD/, ruská publicistka, šéfredaktorka týdeníku Pražský telegraf Natalia Sudlianková a komentátor Jefim Fištejn.

 • Povinnost převzetí pacienta od záchranné služby
 • Potopený trajekt

  37:43 do playlistu

  Potopený trajekt
  Kapitán jihokorejského trajektu, který se včera potopil, údajně opustil loď mezi prvními – a podle jihokorejských médií čelí vyšetřování. Posádka navíc nařídila cestujícím zůstat na místě, přestože loď už šla ke dnu. Skoro 300 lidí se dál pohřešuje. Záchranáři se stále nedokázali dostat do útrob vraku – práci jim ztěžuje počasí. Jaké jsou šance, že ještě někdo přežil? A co mohlo být příčinou tragédie? Zeptáme se kapitána dálné námořní plavby Karla Zemana.

 • Telegraficky
 • Kdo povede NG?

  46:33 do playlistu

  Kdo povede NG?
  Pro vypsání nového výběrového řízení na funkci ředitele Národní galerie se vyslovil poradce ministra kultury, výtvarník a hudební skladatel Vladimír Franz. Pochybuje mimo jiné o manažerských schopnostech historika umění Jiřího Fajta, kterého jmenovala ředitelem bývalá ministryně Alena Hanáková. Vladimír Franz i Jiří Fajt budou hosty v závěru pořadu.

Přehrát vše

Související