iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 3. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3746
zhlédnutí

Události, komentáře

Krymské referendum — Slovenské volby — Otakar Brousek (1924–2014) — Výstava Samizdat

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Krymské referendum

  0:09 do playlistu

  Krymské referendum
  Názory na ukrajinskou krizi se dál rozcházejí – výsledky nepřinesla ani dnešní schůzka amerického a ruského ministra zahraničí, poslední před nedělním referendem na Krymu. Podle Sergeje Lavrova bude Rusko respektovat výsledky referenda a prezident Putin do té doby není ochotný o Ukrajině rozhodovat. Plebiscit o připojení Krymu k Rusku ale Západ neuznává. Má mezinárodní tlak na Rusko nějaký efekt? Co se dá očekávat od nedělního hlasování? A jak se po něm mocnosti zachovají? Otázky pro politologa Metropolitní univerzity Oldřicha Bureše. Přímo na Krym se pak spojíme se zpravodajem ČT Josefem Pazderkou a rusko-ukrajinské vztahy okomentuje publicista Bohdan Kopčák.

 • Vrah Romana Housky
 • Telegraficky
 • Slovenské volby

  25:54 do playlistu

  Slovenské volby
  Slovensko se chystá na zítřejší první kolo prezidentských voleb. Největší šance má premiér Robert Fico a podnikatel Andrej Kiska. Ostatním kandidátům se nelíbí, že v případě Ficova vítězství by moc v zemi získala jediná strana - SMER. Budou tyto volby referendem o Ficovi? Kam se po nich bude Slovensko ubírat? Zeptáme se do Bratislavy zpravodaje ČT Davida Miřejovského a politologa Jana Baránka.

 • Otakar Brousek (1924–2014)

  40:39 do playlistu

  Otakar Brousek (1924–2014)
  Zemřel herec Otakar Brousek starší. Dlouhá léta působil v Divadle na Vinohradech, hrál také ve smíchovském Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého a Divadle E. F. Buriana. Proslavil se i jako dabér a recitátor. Držitel Thálie za celoživotní přínos divadlu by za půl roku oslavil devadesátiny. Do studia přijde herečka Gabriela Vránová.

 • Telegraficky
 • Výstava Samizdat

  49:51 do playlistu

  Výstava Samizdat
  Fenomén samizdatové literatury představuje v Národní knihovně nová výstava. Připomíná undergrandovou tvorbu v době tuhé normalizace a kromě státem zakázaných titulů z edic Petlice a Expedice představuje i cyklostyly - přístroje, na kterých disidenti texty rozmnožovali. Vlastní vzpomínky připojí bývalý samizdatový editor Ivan M. Havel.

Přehrát vše