iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 3. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3073
zhlédnutí

Události, komentáře

Klokánky v ohrožení? — Sobotka v Německu — Oceněný Halík — Papežův rok — Exkluzivní rozhovor

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Klokánky v ohrožení?

  0:08 do playlistu

  Klokánky v ohrožení?
  Klokánkům, tedy zařízením pro okamžitou pomoc dětem v nouzi, hrozí zavírání a krach – varuje šéfka Fondu ohrožených dětí. Jejich finanční situaci zhoršila novela o sociálně právní ochraně dětí, která platí od ledna 2013. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale tvrdí, že Klokánky měly čas se na změny připravit. S jakými konkrétními problémy se Klokánky potýkají? A co se dá udělat pro jejich zlepšení? Téma pro předsedkyni Fondu ohrožených dětí Marii Vodičkovou a Kateřinu Šlesingerovou z odboru rodiny a ochrany práv dětí MPSV.

 • Vražda Romana Housky
 • Telegraficky
 • Sobotka v Německu

  18:24 do playlistu

  Sobotka v Německu
  Česko stojí o užší spolupráci s Německem – při své první oficiální návštěvě nejvýznamnějšího souseda to řekl premiér Bohuslav Sobotka. Do Berlína přivezl slib, že se Praha naplno zapojí do evropského sjednocování. Rozpory ale zůstávají třeba v postoji ke způsobu výroby elektřiny. V jakém stavu jsou česko-německé vztahy? A jak je ovlivňuje ekonomická provázanost obou zemí? Probereme s politologem Petrem Robejškem.

 • Oceněný Halík

  27:03 do playlistu

  Oceněný Halík
  Český kněz a filozof Tomáš Halík převzal v Londýně jako vůbec první Čech Templetonovu cenu, která bývá označována jako Nobelova cena za náboženství. V minulosti ji dostali třeba dalajlama, Matka Tereza nebo spisovatel Solženicyn. S Tomášem Halíkem se do Londýna spojíme živě.

 • Papežův rok

  38:44 do playlistu

  Papežův rok
  Přesně před rokem usedl papež František do čela katolické církve – a ve Vatikánu tak začala nová éra. Papež se nebojí otevřít problém zneužívání dětí v církvi a odmítá odsuzování homosexuality. Nejen katolíky oslovuje svým skromným a spontánním vystupováním. Rok papeže Františka zhodnotí kněz Tomáš Halík a redaktorka náboženského vysílání Českého rozhlasu Markéta Šindelářová.

 • Exkluzivní rozhovor

  47:21 do playlistu

  Exkluzivní rozhovor
  Jaká je role Severoatlantické aliance v ukrajinské krizi? A měla by se organizace dál rozšiřovat? U příležitosti 15. výročí českého členství v NATO nabídneme interview s jeho bývalým generálním tajemníkem Georgem Robertsonem.

 • Telegraficky
 • Vila Karla Čapka

Přehrát vše

Související