iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 3. 2014
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2804
zhlédnutí

Události, komentáře

Boj s daňovou kriminalitou — Spor o Krym — Kompenzace pro nemocnice — Kafka´24

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Boj s daňovou kriminalitou

  0:04 do playlistu

  Boj s daňovou kriminalitou
  Společný postup v potírání daňové kriminality plánují ministři vnitra a financí. Dohodli se na vzniku obdoby slovenské Kobry. Speciální tým vyšetřovatelů by měl začít pracovat už od září. Zároveň se počítá s vytvořením registru firemních účtů, který bude spravovat Česká národní banka. Pomůžou navrhovaná opatření v boji s daňovou kriminalitou? A nezvýší registr riziko zneužití citlivých dat? Hostem bude ministr vnitra Milan Chovanec /ČSSD/, poslankyně, 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová a advokát, bývalý vyšetřovatel hospodářské kriminality Václav Láska.

 • Červíček s rozkladem neuspěl
 • Telegraficky
 • Spor o Krym

  27:37 do playlistu

  Spor o Krym
  Pozorovatelé OBSE se stále nedostali na Krym – příjezd jim znemožnili ozbrojenci. Ruských vojáků je tam podle Ukrajinců už třicet tisíc. Poloostrov zároveň získal podporu ruského parlamentu pro chystané referendum o připojení k Rusku. Západ ho považuje za protiprávní. Spojené státy posílají do oblasti válečné lodě i stíhačky. Jaká řešení krize na Krymu se teď nabízejí? Pomůže něčemu stupňování diplomatického tlaku? A jde Rusku skutečně o Krym nebo je pouze tahem ve větší hře? Téma pro politologa Ústavu mezinárodních vztahů FF UK Pavla Baršu.

 • Kompenzace pro nemocnice

  37:14 do playlistu

  Kompenzace pro nemocnice
  První miliardu jako kompenzaci za zrušené poplatky za pobyt by měly nemocnice dostat v červenci, další pak v říjnu. Oznámil to ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček s tím, že se zvýší platba za státní pojištěnce o dvě miliardy. Návrh zákona už podpořila lékařská komora, odbory i Asociace nemocnic. Ta ale upozorňuje na to, že nemocnice by peníze potřebovaly dřív. Probereme s bývalou ministryní zdravotnictví, ředitelkou Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Danou Juráskovou /ODS/.

 • Telegraficky
 • Kafka´24

  47:27 do playlistu

  Kafka´24
  Hra inspirovaná posledním rokem života Franze Kafky je novinkou v repertoáru Dejvického divadla. Vznikla pod režisérským vedením Jana Mikuláška. Víc řekne autor hry, dramaturg Karel František Tománek.

 • Pomník obětem Breivikova masakru

Přehrát vše

Související