iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 2. 2014
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
5996
zhlédnutí

Události, komentáře

Konec poplatků? — Kauza CS fondů — Rekordní počet HIV pozitivních — Seymour Hoffman /1967–2014/

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Konec poplatků?

  0:09 do playlistu

  Konec poplatků?
  Vláda Bohuslava Sobotky definitivně stáhla z projednávání návrh zákona o nemocničních poplatcích. O jeho znovuobnovení ve výši šedesáti korun se přitom snažil Rusnokův úřednický kabinet. Stokorunovou sazbu za pobyt v nemocnici už v červenci zrušil Ústavní soud. Proč je důležité rušit zdravotnické poplatky? Jde o politický slib, který ubere systému peníze? Nebo jsou poplatky jen zbytečným taháním peněz z kapes pacientů? Hostem bude senátor, místopředseda zdravotnického výboru Jan Žaloudík / ČSSD/, poslanec, místopředseda zdravotnického výboru Bohuslav Svoboda /ODS/ a místopředseda Asociace českých a moravských nemocnic Petr Fiala.

 • Nové týmy ministrů
 • Telegraficky
 • Kauza CS fondů

  27:17 do playlistu

  Kauza CS fondů
  Stíhání miliardáře Pavla Tykače v případu vytunelovaných CS fondů bude pokračovat. Nová ministryně spravedlnosti Helena Válková totiž vzala zpět stížnost pro porušení zákona. Tu ve prospěch Tykače podala její předchůdkyně Marie Benešová. Jakou roli sehrál Pavel Tykač v případu CS fondů? Probereme s analytikem Miroslavem Motejlkem.

 • Rekordní počet HIV pozitivních

  36:36 do playlistu

  Rekordní počet HIV pozitivních
  Čeští lékaři evidují rekordní počet nových pacientů s virem HIV. Podle národní referenční laboratoře je jich 235. A nakažených každoročně přibývá. Co stojí za strmým nárůstem případů? Zeptáme se Ladislava Machaly z AIDS centra Fakultní nemocnice Na Bulovce.

 • Telegarficky
 • Seymour Hoffman /1967–2014/

  44:39 do playlistu

  Seymour Hoffman /1967–2014/
  Hollywood šokovala smrt oscarového herce Seymoura Hoffmana. V neděli ho našli v jeho newyorském bytě – pravděpodobně se předávkoval drogami. Téma pro filmovou publicistku Darinu Křivánkovou. A do Washingtonu se spojíme se zpravodajem Martinem Řezníčkem.

Přehrát vše

Související