iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 12. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

9 hlasů
4925
zhlédnutí

Události, komentáře

Koaliční smlouva — Napětí na Ukrajině — Snídaně s disidenty — Digitální Ostře sledované vlaky

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Koaliční smlouva

  0:09 do playlistu

  Koaliční smlouva
  Rodící se koalice ČSSD, ANO a lidovců chystá podstatné změny v sociálním a daňovém systému. Podle návrhu koaliční smlouvy, kterou se podařilo České televizi získat, chce zvýšit minimální mzdu, zrychlit růst důchodů nebo snížit DPH na léky. V jaké fázi je příprava koaliční smlouvy? Jak konkrétně se budou měnit daně? A má prezident právo odmítnout jmenovat ministra? Hostem bude předseda Senátu Milan Štěch /ČSSD/, předseda poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek /ANO/ a 1. místopředseda KDU-ČSL, předseda poslaneckého klubu Marian Jurečka.

 • Telegraficky
 • Napětí na Ukrajině

  24:57 do playlistu

  Napětí na Ukrajině
  Maskovaní ozbrojení muži vtrhli do sídla ukrajinské opoziční strany Vlast. Odnesli si server a další techniku. Opozice z celé akce nařkla policii, ta se ale distancovala. Prezident mezitím naznačil, že chce o řešení krize jednat se svými předchůdci. Jaké by mohly být Janukovyčem avizované kompromisy? A kam až může situace na Ukrajině dojít? Probereme s Petrem Kratochvílem z Ústavu mezinárodních vztahů.

 • Snídaně s disidenty

  33:24 do playlistu

  Snídaně s disidenty
  Přesně před 25 lety posnídala skupina disidentů v čele s Václavem Havlem s francouzskýým prezidentem Mitteranddem. Následující den se pak v Praze odehrála první povolená demonstrace s protirežimním obsahem. Téma pro ředitele Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR Oldřicha Tůmu.

 • Telegraficky
 • Digitální Ostře sledované vlaky

  45:02 do playlistu

  Digitální Ostře sledované vlaky
  Ostře sledované vlaky budou čtvrtým digitálně zrestaurovaným českým filmem. Na obnově snímku Jiřího Menzela se podílí Nadace český biják a Národní filmový archiv. Co hledat za úspěchem Ostře sledovaných vlaků? Co pro režiséra z komunistického Československa znamenal zisk Oscara? A jak spolupracoval s Bohumilem Hrabalem? Zeptáme se režiséra Jiřího Menzela.

Přehrát vše

Související