iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 11. 2013
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
4853
zhlédnutí

Události, komentáře

Nové vedení sněmovny — Prolomení těžebních limitů? — Německá koalice — Berlusconi odchází z politiky

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nové vedení sněmovny

  0:09 do playlistu

  Nové vedení sněmovny
  Šéfem sněmovny se stal podle očekávání Jan Hamáček z ČSSD. Poslanci zvolili i tři místopředsedy – Jaroslavu Jermanovou z hnutí ANO, lidoveckého šéfa Pavla Bělobrádka a předsedu komunistů Vojtěcha Filipa. Čtvrté křeslo zástupce předsedy zůstalo zatím prázdné – Tomio Okamura /Úsvit/, ani Miroslav Kalousek /TOP 09/ nezískali dostatek hlasů. Kdo se stane čtvrtým místopředsedou dolní komory? A co přinese poměrné politické zastoupení v jejích výborech? Hostem Událostí, komentářů bude poslanec, místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek, poslanec Martin Stropnický /ANO/ a poslanec, místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

 • Prolomení těžebních limitů?

  18:53 do playlistu

  Prolomení těžebních limitů?
  Proti prolomení limitů těžby protestovali před ústeckým krajským úřadem desítky lidí. Na stejném místě, ale z opačných důvodů, demonstrovali i mostečtí horníci. Jejich odbory dnes vyzvaly vládu, aby limity co nejdřív zrušila. Jinak podle nich hrozí, že o práci přijde až osm tisíc lidí. Měly by být těžební limity zrušeny? A měla by o tom rozhodnout Rusnokova vláda v demisi? Téma pro místopředsedu odborového svazu hornictví Jaromíra Frantu a starostu Litvínova Milana Šťovíčka.

 • Telegraficky
 • Německá koalice

  34:23 do playlistu

  Německá koalice
  Němečtí konzervativci a sociální demokraté podepsali dva měsíce po volbách koaliční smlouvu. Nakonec se shodli i na sporných bodech jako plošném zavedení minimální mzdy, dvojím občanství nebo růstu důchodů. Jak moc musely koaliční strany ustoupit? Co od nové vlády čekat? A jak to bude se zpoplatněním německých dálnic pro cizince? Do Berlína se spojíme se zpravodajem ČT Martinem Jonášem. Do studia přijde publicista Jaroslav Šonka.

 • Telegraficky
 • Berlusconi odchází z politiky

  48:09 do playlistu

  Berlusconi odchází z politiky
  Politická kariéra italského expremiéra Silvia Berlusconiho končí – Senát odhlasoval jeho vyloučení z horní komory. S mandátem ztrácí také imunitu. Pravomocně odsouzený politik si tak bude muset odpykat trest za daňové podvody, který mu v srpnu potvrdil Nejvyšší soud. Probereme s politoložkou Ladou Šušlíkovou.

Přehrát vše

Související