iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 11. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

9 hlasů
9079
zhlédnutí

Události, komentáře

Povolební (ne)vyjednávání — Razie v growshopech — Spor o Redskins — Rozhovor s Waynem Shorterem

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Povolební (ne)vyjednávání

  0:09 do playlistu

  Povolební (ne)vyjednávání
  Prezident Miloš Zeman potvrdil, že je připraven dát šanci sestavit vládu zástupci vítězné strany. To podle rozhovoru pro dnešní Právo řekl i zástupcům ČSSD na lánské schůzce. Zároveň pokládá za poněkud komické, že ji tajili. Za pučisty je nepovažuje. Jak to vlastně bylo se setkáním v Lánech? Proč prezident trvá na lustračním osvědčení členů vlády? A kdy pověří vítěze voleb sestavením vlády? Probereme s vedoucím Kanceláře prezidenta republiky Vratislavem Mynářem. Komentář připojí Martin Fendrych z Aktuálně.cz a politoložka Vladimíra Dvořáková.

 • Telegraficky
 • Razie v growshopech

  32:50 do playlistu

  Razie v growshopech
  Víc než 50 growshopů od včerejška prošetřuje policie v souvislosti s šířením toxikomanie. V desítkách obchodů zabavuje potřeby pro pěstování marihuany – včetně semínek, hnojiv nebo speciálních lamp. Čím konkrétně growshopy porušují zákon? Téma pro ředitele Národní protidrogové centrály Jakuba Frydrycha a spolumajitele Growshopu Michala Otipku.

 • Spor o Redskins

  42:48 do playlistu

  Spor o Redskins
  Měl by se jeden z nejslavnějších klubů amerického fotbalu Washington Redskins přejmenovat, nebo ne? Ve Spojených státech znovu vysoce aktuální téma. Slovo Redskins, označující rudou kůži, je totiž sprostým označením pro indiány. Pro změnu se teď vyjádřil i prezident Obama. Probereme s amerikanistou Kryštofem Kozákem a jazykovědcem Jiřím Krausem.

 • Rozhovor s Waynem Shorterem

  53:00 do playlistu

  Rozhovor s Waynem Shorterem
  V únoru vydal své zatím poslední album – v srpnu oslavil osmdesátiny. Několikanásobný držitel Grammy Wayne Shorter vystoupí zítra ve velkém sále Lucerny v rámci festivalu Struny podzimu. Rozhovor nabídneme v závěru pořadu.

Přehrát vše