iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 10. 2013
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
6951
zhlédnutí

Události, komentáře

Beztrestní poslanci? — Krize v ČSSD — Další stamiliony do zdravotnictví — Příběhy bezpráví

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Beztrestní poslanci?

  0:09 do playlistu

  Beztrestní poslanci?
  Expremiér Petr Nečas může být stíhán za údajné uplácení exposlanců ODS. Podle Nejvyššího soudu tomu nic nebrání. Naopak kroky někdejších zákonodárců Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy jsou podle něj do loňského listopadu kryty imunitou - soud potvrdil, že trojici nelze stíhat ani za případné trestné činy spáchané mimo sněmovnu a zamítl tak návrh olomouckého vrchního žalobce Ištvana, který chtěl pokračovat v trestním řízení s poslanci. Jde o definitivní konec kauzy trafik? Jaký bude další postup žalobců? A znamená rozsudek soudu, že pochybili? Zeptáme se vrchního státního zástupce Ivo Ištvana a bývalého poslance ODS Marka Šnajdra.

 • Telegraficky
 • Krize v ČSSD

  24:28 do playlistu

  Krize v ČSSD
  Povolební vyjednávání za sociální demokracii bude řídit její šéf Bohuslav Sobotka. Vedení strany se ale zatím nepodařilo složit celý tým, o dalších jménech se rozhodne po zasedání ústředního výkonného výboru příští neděli. Tam se taky ukáže, jestli aktéři tajné schůzky v Lánech zůstanou ve svých funkcích. Michal Hašek a Zdeněk Škromach se už omluvili za to, že o schůzce lhali médiím i spolustraníkům. Rezignaci na funkce ve vedení ČSSD ale teprve zváží. Hrozí ČSSD rozštěpení na dvě strany? A co přinese výkonný výbor? Otázky pro politologa Metropolitní univerzity Praha Michala Klímu.

 • Další stamiliony do zdravotnictví

  31:44 do playlistu

  Další stamiliony do zdravotnictví
  Zdravotnictví dostane ještě letos miliardu a půl, potvrdil to ministr v demisi Martin Holcát. Navýšené platby za státní pojištěnce přinesou do systému 800 milionů korun. 700 milionů pak dostane VZP prostřednictvím bezúročné půjčky. Ta by se podle šéfa resortu v budoucnu mohla ještě zvýšit. Co peníze navíc pro zdravotnictví znamenají? A jak dlouhodobě řešit problémy resortu? Odpoví ministr zdravotnictví v demisi Martin Holcát a prezident České lékařské komory Milan Kubek.

 • Telegraficky
 • Příběhy bezpráví

  48:10 do playlistu

  Příběhy bezpráví
  Prožili dlouhá léta v komunistických kriminálech. Se svými vzpomínkami se teď svěřili studentům, kteří se rozhodli třem z nich udělit Cenu příběhů bezpráví. Letos uznání Člověka v tísni dostanou bývalí političtí vězni z uranových dolů v Jáchymově. Do studia zveme jednoho z oceněných.

Přehrát vše