iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 10. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
10476
zhlédnutí

Události, komentáře

Rozhádaná ČSSD — Unesené Češky — Protiústavní úhradová vyhláška

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rozhádaná ČSSD

  0:08 do playlistu

  Rozhádaná ČSSD
  Statutární místopředseda ČSSD Michal Hašek přiznal, že se zúčastnil sobotní schůzky s prezidentem Milošem Zemanem. Setkání potvrdili i Jiří Zimola, Jeroným Tejc a Zdeněk Škromach. Dosud přitom existenci schůzky popírali. Večerní výlet do Lán se konal jen pár minut po sečtení volebních výsledků. Všichni shodně říkají, že žádný převrat v ČSSD se na něm nepřipravoval. Celou záležitost mají vysvětlit na zítřejším jednání grémia, část sociálních demokratů už teď mluví o tom, že mají odejít. Měli by účastníci tajné schůzky rezignovat na své posty? Jakou teď mají podporu? A co se bude v sociální demokracii dít dál? Zeptáme se předsedy Senátu Milana Štěcha /ČSSD/, politickou analýzu doplní komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov a komentátor týdeníku Reflex Bohumil Pečinka.

 • Telegraficky
 • Unesené Češky

  30:32 do playlistu

  Unesené Češky
  Únosci zveřejnili další video s českými dívkami unesenými na začátku roku v Pákistánu. Antonie Chrástecká a Hana Humpálová prosí vládu o pomoc a stěžují si, že jsou ve špatném stavu. Dokonce žádají rodiny, aby na ně vzpomínaly v dobrém, a mluví i o tom, jak by si přály být pohřbené. Hostem bude vedoucí zahraniční redakce ČT Michal Kubal.

 • Protiústavní úhradová vyhláška

  37:32 do playlistu

  Protiústavní úhradová vyhláška
  Úhradová vyhláška, která určuje, kolik peněz letos dostanou lékaři a nemocnice za poskytování zdravotní péče, je protiústavní. Rozhodl tak Ústavní soud. Vyhláška snížila platby pojišťoven zdravotnickým zařízením a podle ředitelů nemocnic může za jejich vysoké dluhy. Přes to ale dál zůstává v platnosti a to až do konce příštího roku. Proč protiústavní předpis dál platí? V čem ministerstvo chybovalo a jak problémy řešit? Hosty Událostí, komentářů bude jedna z předkladatelek návrhu na zrušení vyhlášky, senátorka Alena Dernerová /Severočeši/, prezident Svazu zdravotních pojišťoven Jaromír Gajdáček a generální sekretář Ústavního soudu Ivo Pospíšil.

 • Telegraficky
 • Seriál Cirkus Bukowsky

Přehrát vše

Související