iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 9. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
3775
zhlédnutí

Události, komentáře

Sporné sčítání — Novodobé otroctví — Konec šéfa DPP — Čtenářská republika

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sporné sčítání

  0:37 do playlistu

  Sporné sčítání
  Ministerstvo školství a školní inspekce chtějí znovu sčítat romské žáky. Aktuální údaje prý potřebují kvůli prosincovému jednání Rady Evropské unie. Proti sčítání se ohradila Asociace speciálních pedagogů i někteří ředitelé praktických škol. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková se ale ministerstva zastala. Podle ní neexistuje lepší způsob, jak zjistit, jestli není na praktických školách romských žáků zbytečně moc. Má ministerstvo právo podobná data zjišťovat? Nemůžou být získaná data zneužita? A jak řešit problém umísťování do praktických škol? Odpoví vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková, koordinátor Romského vzdělávacího fondu Jan Stejskal a předseda Asociace speciálních pedagogů Jiří Pilař.

 • Telegraficky
 • Novodobé otroctví

  26:48 do playlistu

  Novodobé otroctví
  Organizátoři mistrovství světa ve fotbale v Kataru pro rok 2022 čelí kritice, že zneužívají dělníky na stavbách stadionů. Podle britského deníku The Guardian za dva měsíce zemřelo při otrocké práci 44 lidí. Dělníci údajně už měsíce nedostávají plat, často nemají pitnou vodu a taky jim byly zabaveny pasy. Pořadatelé šampionátu slíbili, že skandál vyšetří. Jak moc je situace v Kataru výjimečná? Je moderní otroctví vážným problémem? Hostem Událostí, komentářů bude Pavla Jebili Začalová, koordinátorka kampaně Stop dětské práci, Člověk v tísni.

 • Konec šéfa DPP

  35:31 do playlistu

  Konec šéfa DPP
  Milan Křístek končí ve funkci ředitele pražského dopravního podniku. Dozorčí rada přijala jeho rezignaci. Nahradit by ho měl nynější šéf českobudějovického dopravního podniku Jaroslav Ďuriš. Praha tak nevypíše otevřené výběrové řízení. Proč Milan Křístek odešel? Co bude s probíhajícími audity dopravního podniku? A jaký vliv má vedení Prahy na dopravní podnik? Zeptáme se pražského primátora Tomáše Hudečka /TOP 09/.

 • Čtenářská republika

  51:13 do playlistu

  Čtenářská republika
  Češi čtou víc než před třemi lety – vyplývá to z výzkumu Akademie věd a Národní knihovny. Ten ukázal, že Česko patří spolu se Skandinávií k zemím s nejsilnější čtenářskou kulturou. Lidé si ale knížky raději půjčují. Proč se zájem o knihy přesunul na pulty knihoven? Mají ještě tištěné publikace šanci? A co knihy elektronické? Otázky pro profesora Jiřího Trávníčka, zástupce ředitele Ústavu pro českou literaturu AV ČR.

Přehrát vše