iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 9. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3239
zhlédnutí

Události, komentáře

Žaloba na šéfku ERÚ — Napětí v Dole Paskov — Exkluzivní rozhovor — World Press Photo

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Žaloba na šéfku ERÚ

  0:39 do playlistu

  Žaloba na šéfku ERÚ
  Kauza solárních elektráren na Chomutovsku míří k soudu. Státní zástupce obžaloval deset lidí včetně předsedkyně Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové kvůli údajnému podvodu s licencemi. Solární sdružení mezitím zvažují, že napadnou u Ústavního soudu zákon o podpoře obnovitelných zdrojů. Zároveň žádají omluvy za nařčení vůči solárnímu byznysu. Mají šanci uspět? Docházelo k machinacím s licencemi? A jakou roli v tom sehrála předsedkyně ERÚ Alena Vitásková? Hostem bude tiskový mluvčí ERÚ Jiří Chvojka, energetický konzultant Martin Sedlák a energetický analytik Michal Šnobr.

 • Nový svědek v kauze Rath
 • Telegraficky
 • Napětí v Dole Paskov

  29:52 do playlistu

  Napětí v Dole Paskov
  Horníci ani odboráři se nehodlají smířit s plánovaným zavřením Dolu Paskov. Vládu i společnost OKD vyzývají k dalšímu jednání. Jiří Rusnok přitom už včera prohlásil, že stát tamní těžbu černého uhlí dotovat nebude. Horníci jsou proti zavření šachty připraveni znovu demonstrovat. Jak řešit situaci v Dolu Paskov? Měl by pomoct stát? A je správné udržovat při životě prodělečnou těžbu? Probereme s předsedou Odborového svazu pracovníků hornictví Janem Sábelem.

 • Exkluzivní rozhovor

  42:32 do playlistu

  Exkluzivní rozhovor
  Česká televize vypátrala v Izraeli muže, který byl před půlstoletím osobním žalářníkem Adolfa Eichmanna. Poté, co nacistický válečný zločinec dostal trest smrti, stal se i jeho katem. Výjimečné svědectví Šaloma Nagara natočil blízkovýchodní zpravodaj ČT Jakub Szántó.

 • Telegraficky
 • World Press Photo

  48:35 do playlistu

  World Press Photo
  Nejlepší fotografie z World Press Photo budou od zítřka ve výstavní síni v Karolinu. Velkoplošné snímky představují vítěze z únorové soutěže, které se zúčastnilo přes pět tisíc fotografů z celého světa. Víc řekne redaktor Lidových novin Josef Chuchma.

Přehrát vše

Související