iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 9. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3156
zhlédnutí

Události, komentáře

Fotovoltaika bez dotací? — Odškodnění pro Baťovy potomky? — Život v Sýrii — Trest za vraždu studentky — Letní škola architektury Plasy 2013

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Fotovoltaika bez dotací?

  0:39 do playlistu

  Fotovoltaika bez dotací?
  Výrobci elektřiny z obnovitelných zdrojů přijdou o státní podporu. Senátem hladce prošla novela, které ukončuje příspěvek pro zařízení uvedená do provozu po 1. lednu 2014. Firmy pobírající dotace budou muset zároveň zveřejnit své vlastníky. Zlevní díky schválení novely elektřina? A hrozí státu kvůli solárním elektrárnám arbitráže? Hostem Událostí, komentářů bude náměstek ministra průmyslu a obchodu pro energetiku Pavel Šolc a ředitel Aliance pro energetickou soběstačnost Martin Sedlák.

 • Uzavírání kandidátních listin
 • Telegraficky
 • Odškodnění pro Baťovy potomky?

  22:12 do playlistu

  Odškodnění pro Baťovy potomky?
  Dědicové českého podnikatele Jana Antonína Bati žádají Slovensko o odškodnění za majetek, který stát zabavil rodině na základě Benešových dekretů. Svoji pohledávku předběžně vyčíslili na miliardu eur – tedy víc než 25 miliard korun. Co přesně Baťova rodina požaduje? A má šanci uspět? Do Bratislavy se spojíme se zpravodajem Davidem Miřejovským.

 • Život v Sýrii

  30:33 do playlistu

  Život v Sýrii
  Klid zbraní v Sýrii by podle ministrů zahraničí Ruska a Spojených států měla zajistit mezinárodní mírová konference. Sergej Lavrov a John Kerry se už druhý den radí, jak dostat pod kontrolu syrské chemické zbraně. Občanská válka v zemi trvá už dva a půl roku. Jaký je běžný život v Sýrii? Co lidé nejvíc potřebují? A jak dostupná je lékařská péče a ostatní služby? Zeptáme se Dagmar Fouskové, která se po půl roce vrátila ze Sýrie, kde vedla misi společnosti Člověk v tísni.

 • Trest za vraždu studentky

  37:18 do playlistu

  Trest za vraždu studentky
  Trest smrti dostali čtyři muži za hromadné znásilnění a vraždu indické studentky. Brutálně ji napadli, když se s přítelem vracela z kina. Případ otřásl indickou společností a rozpoutal diskuzi o bezpečnosti žen. Probereme s indoložkou Blankou Knotkovou-Čapkovou.

 • Telegraficky
 • Letní škola architektury Plasy 2013

  48:18 do playlistu

  Letní škola architektury Plasy 2013
  Spojení moderní architektury a téměř tisíc let starého kláštera – téma dvoutýdenního workshopu, který vrcholí v Plasích. Zlepšit urbanismus města se snažily tři desítky studentů pod vedením předních českých architektů. Čím je tamní klášter unikátní? Téma pro kastelána kláštera Plasy Pavla Duchoně.

Přehrát vše