iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 8. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
4367
zhlédnutí

Události, komentáře

Kdo podporuje vládu? — Burianovy podmínky — Syntetický hamburger

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kdo podporuje vládu?

  0:36 do playlistu

  Kdo podporuje vládu?
  Asociace krajů se postavila za vládu Jiřího Rusnoka. Dva dny před klíčovým hlasováním žádá poslance, aby ji podpořili. Výzvu, kterou inicioval její šéf a zároveň místopředseda sociálních demokratů Michal Hašek, podepsalo dvanáct ze čtrnácti hejtmanů. Bývalá vládní koalice mluví o politizaci Asociace – Hašek ji podle nich využívá pro vnitrostranický boj v rámci ČSSD. Je správné zatahovat kraje do politiky a boje o moc v Poslanecké sněmovně? Není hlasování o vládě věcí politických stran? A získá kabinet ve středu důvěru? Hostem bude předseda Asociace krajů ČR, poslanec, místopředseda ČSSD Michal Hašek a místopředsedkyně LIDEM, poslankyně Dagmar Navrátilová.

 • Telegraficky
 • Burianovy podmínky

  25:12 do playlistu

  Burianovy podmínky
  Umělečtí šéfové baletu a činohry Národního divadla Petr Zuska a Michal Dočekal žádají odchod ministra kultury Jiřího Balvína. V otevřeném dopise vyzvali premiéra, aby ho odvolal. Jan Burian mezitím s ministerstvem kultury a umělci vyjednává o podmínkách svého návratu do čela první scény. Za jakých okolností zůstane ředitelem? Podaří se stabilizovat situaci v Národním divadle? A jak moc je ohrožen jeho provoz v nové divadelní sezóně? Zeptáme se dočasného ředitele Národního divadla Jana Buriana.

 • Předražené dálnice
 • Byznys dnes
 • Syntetický hamburger

  43:34 do playlistu

  Syntetický hamburger
  Maso vypěstované v laboratoři jako řešení pro stále početnější a hladovější lidstvo. Nizozemští vědci představili umělý hamburger, který poprvé v historii opekli a nabídli k ochutnávce. Je syntetické maso z výživového hlediska srovnatelné s masem běžným? A je to správná cesta, jak nakrmit rostoucí světovou populaci? Probereme s biologem Josefem Fulkou z Výzkumného ústava živočišné výroby.

Přehrát vše